Tag: Sąd

Sąd

Czemu bhp jest tak istotne? O czym pamiętać, jak przeprowadzamy takie szkolenie?

By admin
Szkolenia okresowe bhp powinny być powtarzane w okresie pracy naszych pracowników. Lecz jak często powinny być ponawiane, to zależne jest już od stanowiska pracy. Jakiego typu powinno być szkolenie? Jaką wiedzę musi przekazywać zatrudnionym?
Najbardziej ważny cel szkolenia to na pewno zdobycie umiejętności wykonywania pracy jak najbardziej rozSądnie dla siebie i innych pracowników.

W których sytuacjach potrzebne może być tłumaczenie przysięgłe

By admin
Tłumacz przysięgły jest to osoba posiadająca specjalne upoważnienia do potwierdzania zgodności tekstu skreślonego w jakimś języku, z jego wykładnią. Oczywiście profesja tłumacza nie polega jedynie na przystawieniu stempla „stwierdzam zgodność „, trudni się on na początek przetłumaczeniem tekstu, a dopiero potem jego zgodność z oryginałem uwierzytelnia własną imienną pieczęcią.

Konsultacje prawne we Wrocławiu

By admin
Dużo mądrych ludzi twierdziło, że prawo ma być proste i zrozumiałe dla wszystkich. Niestety, to postulat, który nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością. By zrozumieć zasady naszego prawa, trzeba zaliczyć kilka lat niełatwych studiów i przebyć skomplikowane testy. Na szczęście dużo inteligentnych ludzi siedzi po nocach nad książkami, aby potem pomagać laikom w trudnych chwilach.

Jak przebiega sprawa w sądzie i czemu dobrze powierzyć prawnikowi przeprowadzenie postępowania sądowego?

By admin
Czemu powinniśmy powierzyć prawnikowi prowadzenie postępowania sądowego? Nie każdy z procesów wymaga obecności prawnika w charakterze pełnomocnika. Istnieje kilka postępowań, jakie z uwagi na nieskomplikowany charakter nie wymagają żeby w nich uczestniczył. Należy do nich przykładowo sprawa o potwierdzenie nabycia spadku. Oczywiście, od tej zasady są wyjątki. Adwokat będzie konieczny w postępowaniu cywilnym (dla przykładu o alimenty), w postępowaniach rodzinnych, a na pewno w gospodarczych.

Jak prezentuje się sprawa rozwodowa? Jak wyglądają jej etapy, o czym należy w takim momencie pamiętać?

By admin
Sprawa rozwodowa na pewno nie jest miła, ponadto, dla wielu osób, to pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Kiedy nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie (gdyż trudno przecież takowe posiadać) czujemy się dosyć zagubieni na tego rodzaju rozprawach, a na pewno zażenowani, że powinniśmy poruszać osobiste kwestie przez obcymi ludźmi. Jednak gotowość do odpowiedzi na ciężkie pytania, ale także wysłuchania odpowiedzi współmałżonka jest koniecznością do zwycięstwa w tego rodzaju wojnie nerwów.