ściana

Fototapety w dekorowaniu pomieszczeń w twoim domu

fototapeta
Autor: Big Trix
Źródło: Big Trix
Zastosowanie fototapety w domu może precyzyjnie odzwierciedlać preferencje, bądź też charakter posiadaczy lokum. Zaletą jest również nieszablonowość fototapety, odważny motyw ożywi ciemne, chłodne ściany. Jednocześnie należałoby pamiętać, że to dobre rozstrzygnięcie jest w stanie optyczne powiększyć lub zminimalizować miejsce.

Chcesz mieć domowy barek? Nie ma problemu! Z naszymi poradami utworzenie idealnego barku z alkoholem stanie się dziecinnie proste!

półka na alkohol
Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadacze dużej ilości różnych trunków powinni sobie znaleźć jakieś ciekawa miejsce na ich przechowywanie. Miejsce, w którym ustawimy barek nie może być zbyt oświetlona.

Fototapety w aranżacji wnętrz - czyli pomysł na to jak odświeżyć swoje wnętrze

sypialnia
Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Znudziło Ci się Twoje mieszkanko? Prawdopodobnie wystarczy dodać parę interesujących dodatków, a poczujesz się tam dużo lepiej. Hitem tego sezonu z całą pewnością jest przystrajanie ścian. Niektórzy stawiają na odmalowanie pokoju w prążki, inni zdobywają nowatorskie obrazki, jeszcze inni tymczasem wybierają kultowe fototapety, które całkowicie zmieniają wygląd pomieszczenia.

Wiele osób po paru latach użytkowania domowych pomieszczeń zaczyna dochodzić do wniosków, że przestaje im się w środku podobać.

szary
Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Kolory stały się blade, meble stały się trochę niemodne, i tak naprawdę staje się nijako i nudnie. To co zaledwie parę lat temu było świetną aranżacją, dzisiaj wydaje się bezbarwne i mało interesujące. Lecz remont w domu to ogromne nakłady finansowe, o czasie nie wspominając, więc wielu ludzi przyzwyczaja się do takiego stanu i mieszkają bez żadnej zmiany.

Nalepki do kuchni, naklejki do pokoju - jak je używać

naklejki na ścianie - drzewo
Autor: Mountain/ \Ash
Źródło: http://www.flickr.com
Od niedawna ciekawym trendem w dekorowaniu wnętrz jest aplikowanie nalepek. Naklejki w aranżacjach pomieszczeń to nie tylko naklejki na ścianę, lecz również naklejki, które z powodzeniem można zastosować na przykład na lodówkach, czy też szafkach kuchennych, dekorując w ten sposób stare, lub nieatrakcyjne meble i wdrażając do pomieszczenia podmuch świeżości.

W jaki sposób umeblować niedużą alkowę?

sypialnia
Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Alkowa to miejsce szczególnie ważne na mapie naszego domu. Wnętrze kojarzące się z odpoczynkiem powinno przede wszystkim zapewniać nam zdrowy sen. Aby sypialnia spełniała swą funkcję powinna zostać właściwie umeblowana. W małym mieszkaniu albo niewielkim pokoju ciężko jest stworzyć aranżację nie jedynie funkcjonalną, ale również oryginalną. Jak sprawić aby malutka sypialnia stała się azylem jak też stylowym wnętrzem jednocześnie?

W jaki sposób błyskawicznie zmienić aranżację kuchni, czyli co mieszkańcy domu muszą wiedzieć o fototapetach

tapeta
Autor: Fototapeta4u.pl
Źródło: Fototapeta4u.pl
Kuchnia w każdym domu to tak miejsce, gdzie przygotowuje się oraz je posiłki, jak i wertuje codzienną rasę, pije ranną kawę, ogląda brazylijskie telenowele czy w końcu podejmuje gości. Nic zatem zaskakującego w tym, że każda pani domu pragnie, aby to pomieszczenie zawsze wyglądało imponująco. Z uwagi, że tutaj sporo się dzieje, to trudno tu utrzymać sterylną czystość, a i sprzęty, jak również ściany brudzą się o dużo szybciej niż w pozostałych pomieszczeniach. Stąd kuchnię trzeba systematycznie odnawiać. Nawet jeżeli właściciele mają mało czasu, to wystarczy zaledwie jedno sobotnie przedpołudnie na zmianę wystroju wnętrza, ponieważ tyle właśnie zajmuje przymocowanie fototapety.

Czy zawsze powinniśmy malować ścianę czy istnieje może inny sposób, aby nasza ściana uzyskała nowy wygląd?

naklejki
Autor: twoje-fototapety.pl
Źródło: twoje-fototapety.pl
Od określonego czasu nowym trendem w dekorowaniu wnętrz jest wykorzystywanie naklejek na ścianę. To bardzo dobre rozwiązanie, jak znudzi się już nam kolor ścian w domu, lecz brak nam czasu na malowanie. To również dobre w innej, mniej spotykanej sytuacji, np., gdy wynajmujemy mieszkanie i nie mamy pozwolenia na malowanie. Jest mnóstwo wzorów, stylów, ale również rozmiarów naklejek ściennych, więc każdy jest w stanie znaleźć coś dla własnych potrzeb.

Fototapeta w kuchni jako sprytne rozstrzygnięcie

fototapeta do kuchni
Autor: Toiles de Mayenne
Źródło: Toiles de Mayenne
ściana w kuchni i łazienkowa jest wiele bardziej narażona na oddziaływanie wilgoci, temperatury, oraz zanieczyszczeń, niż ściany w pozostałych pomieszczeniach.


Płytki ceramiczne, chociaż ciągle modne, nie królują już w każdej kuchni.

Aranżacja pomieszczeń za pomocą fototapet

oryginalne półki
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób sprawić, by wąski korytarz wywoływał wrażenie trochę szerszego, natomiast maleńka alkowa zyskała kilka dodatkowych metrów?


Nic tak nie powiększa optycznie niewielkich mieszkań, jak dobrze dobrana fototapeta bądź naklejka ścienna.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer