studia

By zostać rzeczoznawcą nieruchomości należy przejść ciężką i długą drogę

listowna oferta o pracę
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
By wykonywać niektóre zawody trzeba mieć zezwolenie odpowiedniego ministerstwa. Do takich należy rzeczoznawca majątkowy, jaki aby działaś w zawodzie wymaga licencji oraz wpisu do krajowego rejestru przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Na czym polega profesja tłumacza przysięgłego

tłumaczenie
Wydawać by się mogło, że poznanie dogłębnie jakiegoś języka – czy to od jego strony formalnej, czy bardziej codziennej, jest podstawą w przypadku pracy tłumacza. Co więcej musi on znać konteksty kulturowe, jakie zapewniają uchwycenie idiomów bądź bardziej lokalnych odmian języka.

Archiwalne dyplomy z pieczątkami, a więc sens przechowywania "papierów"

wręczenie dyplomu
Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas, świadomie albo podświadomie, gromadzi przez wiele lat pamiątki, wszelkiego rodzaju referencje, dyplomy. U jednych na taki „dorobek” nie wystarczy pakowna szafa, inni ograniczają się tylko do najważniejszych momentów, w których zostali wyróżnieni.

Sędzia- profesja z przyszłością

obraz przedstawiający prawników
Autor: ErgSap - Android apps !
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością większość tegorocznych abiturientów ma już za sobą wybór kierunki studiów. Ale nie wszyscy są jeszcze do końca zdecydowani, którą ścieżką pragną iść w dorosłym życiu. Młodzi ludzie zdają sobie doskonale sprawę z tego, że jest to pierwsza tak ważna decyzja w ich życiu, stąd też są tą sytuacją strasznie zestresowani. Nie powinniśmy w takiej chwili naciskać na nasze dzieci. Muszą one same decydować o naszej przyszłości, nawet jeżeli ich wybór jest w naszym mniemaniu błędny.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer