Zwyciężyć walkę z mrokiem w imię przyszłości ludzi i rozrywki

28 stycznia 2021 Off By admin
Zwyciężyć walkę z mrokiem w imię przyszłości ludzi i rozrywki
Praca placówek medycznych w naszych czasach jest rowojowa, a wykorzystywany sprzęt coraz lepszy. nieuniknioną częścią pracy doktorów jest wykonywanie zabiegów, a od wygody ich pracy może zależeć stan zdrowia pacjentów. Dlatego oprócz zapewnienia im dobrych przyrządów, pomocy czy też właściwego zorganizowania pracy należy zadbać o odpowiednie otoczenie. Jednym z jego elementów jest światło – najlepiej takie, które da w efekcie największą widoczność.

szpital

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy bezcieniowe nie są wynalazkiem nowym, z powodzeniem wykorzystyje się je od wielu lat. Możemy je spotkać w pracowniach dentystycznych, salach zabiegowych i operacyjnych. Od nich zależy nie rzadko właściwa widoczność w trakcie pracy lekarza czyli samopoczucie chorych. (-) Wraz z postępem nauki stają się one coraz doskonalsze pod względem nasycenia rzucanego światła, braku cienia oraz trwałości. Twórcy takich lamp przeganiają się w tym aby sprzedać produkt o jak najbardziej optymalnych cechach w maksymalnie najniższej cenie.

Oprócz zastosowań czysto medycznych, lampy bezcieniowe są z powodzeniem wykorzystywane w fotografii|przez fotografów ponieważ zapewniają tak zwany „soft light” co oznacza dosłownie „miękkie światło”. Taki rodzaj fotografii określa się fotografią bezcieniową. Sposób pracy tej lampy jest dosyć nieskomplikowany, światło wewnątrz obudowy lampy jest rozpraszane z pojedynczej wiązki na wiele mniejszych wiązek. Obecnie najpopularniejszą technologią jest wytworzenie źródeł światła z przesłoniętym włóknem żarówki, oraz właściwym poziomem odbicia czy też natężenia światła padającego na obiekty.

Nazwa „lampa bezcieniowa” nie jest dokładnym określeniem tego w jaki sposób (ciąg dalszy tego materiału: wizytówka przedsiębiorstwa sklep internetowy Cyfrowe) lampa nie nie dopuszcza do rzucania cieni – ponieważ w efekcie jej działania cień ale na tyle rozmyty, że jest on najczęściej niedostrzegalny a i co najistotniejsze nie stanowi problemu . W starszych typach takich lamp można jeszcze natrafić na kilka żarówek – nie jedną. Są tacy co zapytają, dlaczego te lampy są aż tak ogromne? Wynika to z praw optyki – czym większa powierzchnia świecąca tej lampy tym większy poziom rozmycia cieni.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie pod ten odsyłacz. Zobaczysz tam artykuły utrzymane przy pomocy podobnej narracji.

W przypadku fotografii bezcieniowej nigdy nie nie stosuje się takich lamp – ze względu na ich wysokie ceny oraz małą dostępność. Za to koszysta się z parawanów, kurtyn czy też zwyczajnych parasoli, od których odbija się światło lampy błyskowej. Brak cienia ocalił wiele żyć i spowodował nie jeden zachwyt nad sztuką.