Zawsze estetyczny kominek – zobacz jak sprzątać

24 września 2018 Off By admin
Zawsze estetyczny kominek – zobacz jak sprzątać
Jeśli masz w pokoju kominek, z pewnością zauważyłeś, że utrzymanie go w czystości to nie łatwa rzecz. Na szczęście nie musisz już teraz tracić dużo czasu na szorowaniu paleniska, w zupełności wystarczy, że zamówisz potrzebne narzędzia.

kominek

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
W mieszkaniu, gdzie znajduje się kominek nie wystarczy pierwszy z brzegu odkurzacz. Najkorzystniej jak zaopatrzysz się w profesjonalny odkurzacz (polecana strona: www.zcipajos.pl/oferta/odkurzacz-centralny) kominkowy. Dzięki temu ściągniesz z kominka i jego okolic popiół oraz inne zanieczyszczenia. Odkurzacze takie posiadają o wiele mocniejszy silnik – to dzięki temu usuniesz nawet większe zanieczyszczenia.

Aby nie roznosić zanieczyszczeń po całym mieszkaniu, trzeba umieścić blisko paleniska parawan (sprawdź tutaj) kominkowy. Odgrodzi on kominek i zanieczyszczenia nie będą przedostawać się do pozostałych miejsc w pokoju.

kominek

Autor: noguerajef
Źródło: http://www.sxc.hu

Dodatkowo można zaopatrzyć się również w detergenty, które są przeznaczone do niwelowania zanieczyszczeń, które powstają w wyniku użytkowania paleniska. Detergenty te można używać też do pieców lub grillów, warto również zastanowić się nad odpowiednią zabudową, które niejednokrotnie może pomóc Ci subtelenie ukryć różnego rodzaju zabrudzenia i nie dociągnięcia – więcej na .

Posiadanie paleniska to nie tylko ciekawostka, ale także nieco więcej pracy. Całe szczęście, że istnieje możliwość ułatwienia sobie pracy, kupując wybrane środki. Będziesz mógł przez to więcej czasu spędzić rozkoszując się ciepłem i pięknym wyglądem kominka.