Zasilacz ledowy i świetlówki ledowe gu10

13 maja 2021 Off By admin
Zasilacz ledowy i świetlówki ledowe gu10
Żarówki LED to jedne z niezwykle energooszczędnych źródeł światła. Największą ich wartością jest długoletnia żywotność. Żarówki ledowe to olbrzymie zróżnicowanie doboru jeżeli idzie o gatunek trzonka, barwę oświetlenia, kąt świecenia, oraz siłę świetlną. Dorównują tradycyjnym żarówkom żarnikowym pod względem strumienia świetlnego jak i również temperatury barwowej. Dzięki zastosowaniu żarówek ledowych jesteśmy w stanie zniżyć pobór mocy do 85-90% względem standardowych żarówek. W zalewie produktów różnego gatunku oświetlenia LED wskazane jest przed dokonaniem zakupu zastanowić się jakie źródło oświetlenia LED będzie najlepsze do oświetlenia naszego budynku.

Żarówki LED GU10 to żarówki przeważnie używane w oprawach oświetleniowych punktowych, oraz stropach podwieszanych. Oznaczenie GU10 charakteryzuje odstęp nóżek trzonka. Wykorzystywane są zazwyczaj w gospodarstwach domowych, gabinetach, budynkach użyteczności publicznej. Wzorzec GU10 przystosowany jest do pracy na napięciu 230V AC. Żarówki led gu10 – czytaj o firmie Softled – nadające się do współpracy z ściemniaczami są kosztowniejsze od takich samych gatunków do pracy podstawowej, dlatego że ich układ elektroniczny jest w wyższym stopniu rozbudowany i zawiły.

żarówka led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowo powszechne jak żarówki, są taśmy LED. Są sprężyste, posiadają bardzo drobne rozmiary, nie przekazują ciepła, nie przepalają się, są wodoodporne, posiadają różnorodne odcienie światła. Taśma LED nie jest zasilana wprost z sieci. Należy zastosować zasilacz led, w zależności od rodzaju zagospodarowanych diod, również długości taśmy. Zasilacz może mieć większą moc aniżeli taśma, a nawet powinien. Jednak im większy zasilacz, tym obszerniejsze posiada rozmiary.

Diody elektroluminescencyjne są bardzo trwałe, zdołają dawać światło nawet przez 40 tys. godzin. W porównaniu z innymi energooszczędnymi źródłami światła są też o wiele bardziej wytrzymałe na częste włączania i wyłączania, oraz wahania napięcia.

Czy powyższa notka wzbudziła Twoją dociekliwość? Jeśli tak, to zobacz ten niesamowicie wyczerpujący artykuł (https://gotowewnetrza.pl/kategoria-produktu/producenci/iker/). On z pewnością również okaże się warty poznania.

Nie wydzielają promieniowania UV, oraz podczerwonego – sprawdź, jakie oświetlenie przyda się do twojego dom . Sposobność zestawiania rozmaitych kolorów światła, razem z dynamiczną transformacją barw oświetlenia, bezproblemowe wbudowywanie w umeblowanie i inne detale budowlane to specjalne walory technologii LED.