Z jakiego powodu warto postawić na kominek?

27 lipca 2020 Off By admin
Z jakiego powodu warto postawić na kominek?
Zamknięty, otwarty, na drewno, czy może na biopaliwo? Wszystko to kwestie drugorzędne. To, co najbardziej liczy się w kominku, to płomień.
Prawdopodobnie nikt nie pozostaje obojętny na ciepło ogniska domowego w zaciszu własnego salonu.

drzewo opałowe

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim zdecydujemy się na kupno określonego modelu kominka, warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. W przeciwnym wypadku kominek w najlepszym razie będzie nikomu niepomocną zawalidrogą, w najgorszym uciążliwym oraz znienawidzonym przez wszystkich obowiązkiem. Tak więc musimy odpowiedzieć sobie czy kominek będzie spełniał funkcję grzewczą dla całego domku, czy tylko dla części, czy będziemy w stanie rozpalać ogień w nim codziennie etc. Kominki dzielimy przynajmniej na 4 rodzaje: konwekcyjny, otwarty, kotłowy i kumulacyjny. Jeśli idzie o otwarty kominek, jego podstawową funkcją jest funkcja dekoracyjna. Szybki przepływ spalin sprawia, iż większość powstałej podczas wypalania energii zostaje stracona.

kawa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Kominek konwekcyjny, najbardziej popularny w naszym kraju.

Kliknij tu, sprawdź ofertę myjka ciśnieniowa na ciepłą wodę naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Wytwarza dużo ciepła w krótkim czasie od chwili rozniecenia w nim wsadu. Ciepło to ogrzewa wnętrze, w którym kominek jest ustawiony, zaś dzięki systemowi DGP, przekazuje część owego ciepła wentylacyjnymi kanałami do drugich pomieszczeń. Może w ów sposób nagrzać cały domek. Paliwo do tego typu kominka stanowi drzewo opałowe.

Zaciekawił Cię ten wątek? W takim razie najedź na link do serwisu myjnie kontenerowe i rozkoszuj się innymi tekstami. W razie jakichkolwiek wahań – pisz do nas.

Kominek kotłowy jest z kolei całkiem odmienny od innych.

Część powstałej wskutek spalania drewna oddawana jest do wody a następnie do systemu c.w.u. Ów typ kominka w większości wypadków stoi poza zasięgiem naszych oczu oraz spełnia funkcję wyłącznie grzewczą.