Z jakiego powodu powinno się wybudować garaż?

21 lutego 2021 Off By admin
Z jakiego powodu powinno się wybudować garaż?
Dziś niemal każdy ma swój samochód a co niektórzy nawet dwa bądź więcej. By służyły nam one jak najdłużej, musimy o nie zadbać. Ważne jest nie tylko systematyczne serwisowanie, ale i ochrona auta przed wieloma negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

Nie od dziś wiadomo, iż dobrze jest umieszczać swój pojazd w garażu. Nie zawsze jest to jednak łatwe. W większych miastach niełatwo wynająć pojedyncze garaże, przeznaczone na jeden, góra dwa samochody. Jeśli już owe są, to przede wszystkim na własnościowych działkach bądź ewentualnie w blokowiskach z lat osiemdziesiątych, kiedy to budowa tego rodzaju garażów była bardzo częsta. Teraz deweloperzy często stawiają garaże podziemne w blokach. Miejsce parkingowe raczej nie należy do najtańszych, ale powinno się w nie zainwestować jeżeli pragniemy właściwie zadbać o nasz samochód.

Jeśli nie mamy możliwości ewentualnie środków żeby wykupić garaż czy miejsce parkingowe na parkingu podziemnym, pozostaje nam parkowanie (oznakowanie miejsc parkingowych) pojazdu pod gołym niebem. Należy wtedy zakupić wysokiej klasy pokrowiec na samochód, jaki pozwoli nam chronić auto przed deszczem, śniegiem, mrozem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

brama

Autor: lavilleautady
Źródło: flickr.com

Lokatorzy domów jednorodzinnym są w o wiele korzystniejszej sytuacji – mogą wybudować garaż na własnej posesji. Czasami garaże takie wbudowane są w bryłę budynku, lecz w większości są to garaże wolnostojące bądź dobudowane do bocznej ściany lokalu. Zwykle ludzie decydują się na garaż murowany, rzadziej na blaszany czy drewnianą wiatę. Należy jednak uwzględnić, że stawianie garażu murowanego należy zgłosić w odpowiedniej jednostce urzędu gminy czy miasta, tak samo jak budowę domu.

Sama budowa garażu murowanego nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Garaż ma zazwyczaj kształt prostokąta, zazwyczaj jest bez okien, czasami z dachówką na dachu, zwykle jednak z papą bądź blachą. Koszt budowy takiego garażu to kilka tysięcy złotych. Stawiając garaż, należy pamiętać o montażu odpowiedniej klasy bramy. Do wyboru jest wiele typów bram, np. automatyczne na pilota, też i ręczne, otwierane na boki lub też do góry. Na rynku jest wielu wytwórców bram (zobacz ogrodzenia z profili stalowych) garażowych, na przykład bramy segmentowe. Decydując się na jednego z nich, można poczytać opinie na jego temat w Internecie, popytać znajomych albo handlowców w sklepie, kogo mogą polecić.

Jeśli chcemy, aby nasz pojazd na długie lata pozostał sprawny i zadbany, powinno się zainwestować w jego garażowanie. Kupno czy postawienie garażu może nie należy do najtańszych, ale trzeba to zrobić. Inwestycja z pewnością w niedługim czasie nam się zwróci.