Z jakich sprzętów korzystają zarządcy sklepów wielkopowierzchniowych, żeby chronić się przed kradzieżami

29 stycznia 2019 Off By admin
Z jakich sprzętów korzystają zarządcy sklepów wielkopowierzchniowych, żeby chronić się przed kradzieżami
Hipermarkety wciąż cieszą się zainteresowaniem ze strony kupujących. Powodem takiego stanu rzeczy bywają rzecz jasna domowe oszczędności, bo na zakupy w takich sklepach nie wydajemy tyle monet, co na te zrobione w pobliskim warzywniaku. Jednakże wielkie sklepy przyciągają nie tylko porządnych kupujących, ale także pospolitych złodziejaszków, a może nawet bandytów, zatem zarządcy takich obiektów muszą troszczyć się tak o bezpieczeństwo ludzi, jak i towarów.

bramki obrotowe

Autor: John St John
Źródło: http://www.flickr.com
Niemałą rolę w zabezpieczeniach odgrywa nowoczesna elektronika. Na szczęście cena takich sprzętów systematycznie spada, więc zakup np. kamer nie jest dużym obciążeniem dla budżetu. A jeśli już rzekliśmy słowo o kamerach, to rozwińmy to zagadnienie. Monitoring świetnie się sprawdza i co więcej, nagranie stanowi ewidentny dowód popełnionego wykroczenia. Wymaga jednakże zatrudnienia dodatkowego pracownika, który będzie ciągle śledził akcję na niedużych ekranach.

zabezpieczenia - bramki obrotowe

Autor: Planka.nu STHLM
Źródło: http://www.flickr.com

Poruszanie się klientów po hali nie jest incydentalne. Rzeczona zasada obowiązuje zwłaszcza przy kasach, gdzie ruch w kierunku przeciwnym do wyznaczonego bywa najczęściej niemożliwy. Bardzo użyteczne okazują się bramki antykradzieżowe, które uniemożliwiają wyniesienie produktu, za który klient nie zapłacił. W miejscach, w których ruch powinien się odbywać tylko w jedną stronę przydają się tzw. bramki obrotowe. Chociaż w sklepach raczej ich nie znajdziemy, to znalazły one zastosowanie np. w toaletach na dworcach kolejowych.

Ochrona własnych interesów nie zawsze sprowadza się do zakładania specjalistycznych urządzeń. Szeroko pojęte bezpieczeństwo to również kontrola pracowników i przeprowadzanych transakcji. Do tego celu zostały napisane aplikacje komputerowe zwane jako esok – zobacz także na tej stronie internetowej.

W zależności od zakupionej wersji, moduły takiego systemu bywają mniej albo bardziej zaawansowane. Projektanci programu zadbali o to, żeby był on funkcjonalny i spełniał wszystkie wymagania właścicieli obiektów handlowych, niezależnie od tego, jak wielki jest to budynek i ilu sprzedawców zatrudnia. Co ważne, takie dobrze rozwinięte systemy mogą zostać skorelowane z urządzeniami takimi jak bramki obrotowe. To znacząco ułatwia wykonywanie obowiązków niektórym pracownikom. Bądź co bądź, esok mógł powstać dzięki kooperacji fachowców w dziedzinie informatycznej i przedstawicieli obiektów wszelkiego rodzaju i to niekoniecznie tych handlowych.

Może Cię zainteresować: Transcom System