Z czego wykonać zabudowę kominka – przydatne wiadomości

9 marca 2021 Off By admin
Z czego wykonać zabudowę kominka – przydatne wiadomości
Zabudowę kominka zdołamy wykonać z wielu różnych artykułów. W sklepach budowlanych bez problemu znajdziemy to, co będzie nam potrzebne do zabudowy kominkowej. Winniśmy pamiętać o tym, aby dobierać półprodukty dobrej jakości. Kominek powinien być solidny oraz niepalny, potrzebnie musi cechować się trwałością na niezwykle duże temperatury.

kadr - dom

Autor: Guillaume Baviere
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli ciekawi nas najlepsza zabudowa kominka zdoła być przyrządzony z płyt gipsowo kartonowych – zobacz ofertę. Materiał ten pozwala na zabudowanie kominka w przeróżnych kształtach, przykładowo owalnym, prostokątnym bądź kwadratowym. Decydując się na to rozwiązanie, należy pamiętać o tym, żeby zastosować płyty o powiększonej odporności na ogień – są one oznaczone symbolem F.

Kominek możemy obudować też cegłą.

Nie wahaj się – w poszukiwaniu zajmującego Cię tekstu kontynuuj klikanie w kolejne linki. Po pewnym czasie na pewno znajdziesz coś fajnego.

Cegła niesłychanie poprawnie akumuluje ciepło, charakteryzuje się wolnym nagrzewaniem, a także wolnym stygnięciem, dzięki temu nawet po wygaśnięciu ognia, przez jakiś czas będzie skutecznie zwracała ciepło do pomieszczenia. Wskazane jest wykorzystać cegły klinkierowe, które mają miłą, gładką powierzchnię, mało tego nie przywiera do nich zanieczyszczenie, są więc proste w czyszczeniu.

odbitka - dom

Autor: Peter Chovanec
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ślicznie przedstawia się kominek(Unirol – producent), który jest obudowany kamieniem. Cudownie pasuje do eleganckich, stylowych i nowoczesnych wnętrz. Do tego rodzaju obudowy możemy wykorzystać marmur, piaskowiec bądź trawertyn, wybór jest niesłychanie wielki. Tylko od nas zależy, jaki typ kamienia wybierzemy na obudowę kominka.

Obudowę kominka wykonamy też z bloczków z betonu komórkowego. Towar ten jest nadzwyczaj łatwy w obróbce, dlatego niewątpliwie nie sprawi nam większych kłopotów. Co więcej jest stosunkowo lekki, dlatego nie będzie wielkim obciążeniem dla stropu. Obudowę taką zdołamy również wykończyć w dowolny sposób, przykładowo płytkami czy otynkowaniem.

Jak widać, możliwości na intrygujące obudowanie kominka jest niezwykle wiele. Dobrze zastanówmy się nad tym, jaka opcja będzie dla nas najlepsza i najwygodniejsza.