Wyroby drewniane wciąż na topie.

27 lutego 2020 Off By k.s.
Wyroby drewniane wciąż na topie.
Jest wielu takich, dla których drzewo w pomieszczeniach kojarzy się ze złym gustem i lakierowaną boazerią. Style, które przybyły do Polski ze Skandynawii pokazują jednak, że drewno zawiera w sobie pewną szlachetność i odpowiednio zaadoptowane drewniane dodatki dodadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane (drążki drewniane) na dobre powróciły do łask projektantów i designerów. Większość z nich przekonała się, że używanie surowców pochodzących z natury umożliwia wyrobom nadać nieprzemijający charakter i z korzyścią wypływa na nasze samopoczucie. (Zobacz też pudełko wykonane z drewna)

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

W domu wyroby z drewna dobrze sprawdzają się w kuchni. Mieszając zupę drewnianą łyżką jesteśmy zmuszeni myśleć o tym, czy przy dużej temperaturze uwalniają się związki rakotwórcze lub dzieją się inne groźne reakcje chemiczne, tak jak to bywa w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Nie raz można było usłyszeć o skandalach związanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków wykorzystano szkodliwe materiały. W tym wypadku to tylko drewno, więc można czuć się pewnie. Co więcej drewniane przybory kuchenne nie kosztują wiele, dlatego też ich potencjalna wymiana, nie będzie przeciążać domowego budżetu.

Najbardziej kultowymi przedmiotami domowego zastosowania są drewniane deski kuchenne. Deski takie są różnych wielkości, a niektóre możemy dostać w niezwykle wymyślnych kształtach. Dodatkowym plusem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak te zbudowane z tworzyw sztucznych.

Nader pragmatyczne w użyciu i eleganckie w wyglądzie są również skrzynka drewniana.

Jeśli zainteresował Cię opisany problem, odwiedź serwis skleposwietlenie.pl, gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoją wiedzę.

Mogą nam służyć do przechowywania torebek z herbatą, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy wykorzystują drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, twierdząc jednocześnie, że w wyniku tego produkty mają o wiele lepszy smak. Warto dodać, że do produkcji najbardziej wykwintnych napojów alkoholowych, również używa się drewniane beczki.
Bardzo fajne gadżety z drewna można obejrzeć pod adresem