Wyposażenie przedszkoli – czyli jakie normy muszą spełniać wszelkie meble oraz inne artykuły

15 września 2020 Off By admin
Wyposażenie przedszkoli – czyli jakie normy muszą spełniać wszelkie meble oraz inne artykuły
Opieka nad dziećmi to nie najprostsze zadanie. Wymaga wiele uwagi a także odpowiedniego ekwipunku. W przedszkolu, kwestia sprzętu oraz mebli jest nawet istotniejsza, ponieważ to tu, pociecha uczy się postaw potrzebnych w późniejszych latach w szkole.

Wyposażenie przedszkoli podporządkowane jest bardzo sztywnym zasadom (Dioralino doradzi Tobie jak wyposażyć przedszkole). Inspekcja sanitarna ma prawo ukarać placówkę sporą karą finansową, jeżeli dopatrzą się nieprawidłowości nie tylko w zakresie czystości albo w kuchni, ale także jeśli stoliki dla dzieci nie będą posiadały atestu oraz odpowiednich certyfikatów (wygodne stoliki dla dzieci od Dioralino). Osobie z zewnątrz może się to wydawać absurdalne, lecz obowiązujące w placówkach przedszkolnych przepisy są uzasadnione.
Stoliki dla dzieci są podzielone na trzy zróżnicowane wysokości. Każdy poziom oznaczony jest odrębnym kolorem oraz odpowiada wybranemu przedziałowi wzrostu dzieci. Dzięki temu, przedszkolaki siadają przy takim stole, który jest dla nich najodpowiedniejszy, a to zapobiega garbieniu się oraz pomaga przyjmować wyprostowaną postawę ciała, podczas prac nad stołem. Oczywiście, taka sama reguła wykorzystywana jest w kwestii krzeseł.
meble do szatni

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostałe meble, jakich jest multum w przedszkolach, to szafki.

Chcesz przeczytać dodatkowe bogate w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://www.aplusdesign.pl/projektowanie-wnetrz-warszawa/), która na pewno posiada cenne dane!

Między innymi te, które są w klasie, rozdzielone między kącikami. Szafki nie mogą być za wysokie i, tak samo jak stoły, wypełnić muszą zasady, w szczególności w przypadku materiału, z jakiego są wytworzone. Meble do szatni natomiast, w każdej placówce przedszkolnej wyglądają tak samo (meble do szatni). Są to podzielone na trzy części szafki, mające półkę na górze, z przestrzenią na kurtkę lub worek pośrodku oraz na dole posiadają półeczkę na buty. Meble do szatni muszą być oznaczane skonkretyzowanym przez placówkę kodem, więc każde dziecko ma przypisany ten sam znaczek w szatni, oraz na przypisanej półce w sali. Symbole są zróżnicowane i zwykle przedszkolak ma ten sam symbol przez cały swój pobyt w placówce.

stoliki dla dzieci

Autor: thisisbossi
Wyposażenie przedszkoli jest zwykle precyzyjnie kontrolowane w zakresie bezpieczeństwa. Stoliki nie mogą posiadać metalowych rantów, a kanty muszą być zaokrąglone. Unika się ostrych krawędzi oraz kantów, a także zbyt wysokich szafek – dziecko musi bezproblemowo sięgać po każdą zabawkę. Podłoga musi być z drewnianych paneli albo parkiet, a jej kawałek bezwzględnie musi zajmować dywan.

Przepisy są ostre, lecz nie powinny być mniej restrykcyjne jeżeli idzie o bezpieczeństwo oraz prawidłowy wzrost naszych pociech.

Czyżby wpisy stworzone na tej witrynie projekt wnętrz online ogólnie Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Ale, jeżeli pragniesz więcej, to najedź tutaj.

Każdy opiekun doceni wysiłki pracowników przedszkola oraz dobrej jakości sprzęty.