Wynajęcie mieszkania po raz pierwszy nie musi stanowić kłopotu, jeżeli zapoznamy się z kilkoma wskazówkami na ten temat

10 października 2019 Off By admin
Wynajęcie mieszkania po raz pierwszy nie musi stanowić kłopotu, jeżeli zapoznamy się z kilkoma wskazówkami na ten temat
Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Zazwyczaj przeszkodę w jego spełnieniu stanowią pieniądze. W obliczu takiej sytuacji, gdy zwyczajnie nie stać nas na kupno mieszkania, wyjściem jest wynajęcie lokum. Jeśli po raz pierwszy interesuje nas ta tematyka, warto najpierw zapoznać się z kilkoma wskazówkami, aby uniknąć możliwych problemów.

Przede wszystkim za doskonałą należałoby uznać sytuację, gdy mamy możliwość wynajęcia lokum od osoby zaufanej, którą znamy lub jaką ktoś nam poleci.

przeczytaj koniecznie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie zawsze taka sposobność występuje. Jeśli zatem chodzi o wynajem mieszkania porady należy rozpocząć od tej, aby w pierwszej kolejności w miarę możliwości sprawdzić właściciela. Jeżeli nie mamy jak sprawdzić danej osoby, na przykład poprzez konsultacje ze znajomymi, pozostaje nam obserwacja.

Osoby, jakie chcą uniknąć spisywania umowy pisemnej powinny z miejsca wzbudzić nasze wątpliwości. Jeśli bowiem nie będziemy posiadać umowy, w której wyraźnie określony zostanie czas wypowiedzenia, możemy raptownie znaleźć się na bruku. Dodatkowo właściciel mieszkania powinien na naszą prośbę zarejestrować nas na pobyt tymczasowy, co może być przydatne przykładowo przy staraniu się o pracę.

Odnośnie samego lokalu, oprócz jego urządzenia, które omówione zostanie poniżej, należy zwrócić uwagę na to, za co i w jakiej kwocie będziemy płacić rachunki. Przykładowo jeśli w mieszkaniu ogrzewanie (pompa ciepła geotermalna) jest gazowe, należy liczyć się z wysokimi opłatami za gaz. Także analogicznie, stara lodówka może znacząco zwiększyć rachunki za prąd. Opłaca się również dowiedzieć się, które media zawarte są w czynszu.

Nie ociągaj się – jeżeli masz ochotę przestudiować dalsze newsy (https://www.artimbo.pl/) na ten niezwykle zajmujący temat, to wejdź w link pod spodem i przejdź do następnego wpisu.

Z pozoru niedrogie lokum może w rzeczywistości wcale takim nie być, jeżeli do opłat zasadniczych będziemy zmuszeni dodać jeszcze wodę czy ogrzewanie.

mieszkanie w przytulnym lofcie

Autor: Paul Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w mieszkaniu mieszkają również inne osoby, najlepiej jest od początku ustalić reguły, wedle których dzielone będą rachunki, aby uniknąć przyszłych nieporozumień. Na rynku możemy wyszukać zarówno mieszkania umeblowane, jak i bez wyposażenia. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem mieszkania nieumeblowanego, będzie to zapewne tańsze wyjście (kliknij w odnośnik Z drugiej strony jednak musimy liczyć się z tym, że meble będziemy zmuszeni zakupić. Jeśli później zdecydujemy się przeprowadzić możemy mieć kłopoty z ustawieniem ich w nowym mieszkaniu.