Wygodne łóżko, a więc jakie? Przeczytaj, nim kupisz materac

8 grudnia 2019 Off By admin
Wygodne łóżko, a więc jakie? Przeczytaj, nim kupisz materac
Łóżko to najważniejszy sprzęt w mieszkaniu – spędzamy w nim średnio 25 lat życia.
Aby zapewniało wygodny wypoczynek, wybierz odpowiedni materac. To, na czym sypiasz, jest tak samo ważne jak to, jak długo sypiasz.

taras
metal

Autor: Greber

Doradzamy, jak wybrać łóżko oraz materac dopasowany do potrzeb. Materac (zobacz https://www.sensive.pl/categories/materace-piankowe/) wymienić należy co 5 lat, stąd powinniśmy postawić sobie za cel nabycie modelu idealnego. Najbardziej popularne są materace piankowe i tak zwane kieszeniowe. Bywa także, że materac łączy rozmaite rodzaje materiałów. I tak dla alergików idealne będą materace lateksowe, jakie za sprawą porowatej struktury umożliwiają doskonałą wymianę powietrza, a tym samym zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. Dobrze dostosowują się do ułożenia ciała, a przez to zapewniają perfekcyjne podparcie dla pleców.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://www.da-bud.pl/). Zapewniamy produkty dobrane do indywidualnych potrzeb. Nie czekaj i dowiedz się, jak pracujemy.

Z kolei materace kieszeniowe rekomendowane są do podwójnych łóżek. Dzięki niezależnie pracującym sprężynom jedna osoba nie odczuwa zmian pozycji partnera.

Jak przetestować, czy materac będzie dobry? Pragnąc przekonać się, iż upatrzony materacyk będzie idealny dla nas, trzeba się na nim położyć i wypróbować, czy będzie nam wygodnie. Warto też wykonać szybki test. Leżąc na boku sprawdź, czy kręgosłup ułożony jest w linii zbliżonej do prostej, zaś spoczywając na wznak, upewnij się, czy bez trudu udaje ci się wsadzić pod plecy rozłożoną rękę. Jeśli tak, zbliżasz się do podjęcia decyzji o kupnie materaca doskonałego dla ciebie. Tą samą metodę zastosuj w czasie kupna wersalki czy też tapczana.

Gdy już zadecydujesz, na czym będziesz spać, należy pomyśleć o należytym stelażu. Zmniejsza on siłę ucisku, dzięki czemu pozwala na optymalne dopasowanie się materaca do kształtów sylwetki.