Wybór studiów pod kątem popytu na zawód – loteria?

4 stycznia 2020 Off By admin
Wybór studiów pod kątem popytu na zawód – loteria?
Planowanie studiów pod kątem popytu na zawód to właściwie loteria. Znamy sytuację, gdy w latach 90-tych było zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą (marketing i zarządzanie). Niebawem zagościł w kraju system bankowy z prawdziwego zdarzenia. Osoby doszkalające zarabiały krocie, jednak po paru latach honorarium było niższe gdyż ludzi z takimi kwalifikacjami było po prostu coraz więcej.

Trzeba więc liczyć się z tym, że zanim skończymy swój starannie przemyślany strategicznie kierunek studiów, popyt na ten zawód ulegnie zmianie.
Obecnie najlepiej jest odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by przekonać się, jakie profesje w Przemyślu są pożądane na rynku. (Sprawdź ) Zatrudniający ogłaszają, iż największe braki występują w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Mimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej cały czas istnieją trudności ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

praca księgowa

Źródło: sxc.hu

Wciąż na całkiem szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Bezustannie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Deficyt wykwalifikowanych kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z właściwymi uprawnieniami to również kłopot pracodawców. Należy mieć na uwadze, iż nie bez znaczenia w tym zawodzie są kwestie dyspozycyjności, stan gotowości do podróży zagranicznych, oraz opanowanie innych języków.

W internecie znajduje się wiele niezwykle ciekawych artykułów – jeżeli masz ochotę poznać kolejny – sprawdź na portalu (https://netprint.pl/wizytowki/telekomunikacja-i-internet/informatyk) a nie będziesz żałować!

Kandydatów spełniających te wymogi nadal zdecydowanie brakuje.

praca jako redaktor

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak w minionych latach, wśród pracodawców szczególnie poszukiwani są specjaliści od tworzenia oprogramowania. Żyjemy w czasach, gdzie każdy zakład pracy, działalność mając zamiar odnosić sukcesy, musi posiadać wsparcie w postaci systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie.
Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy – bądźmy aktywni.
Być może sami jesteśmy właścicielami bloga, i posiadamy chęci by połączyć przyjemne z pożytecznym zatrudniając się w redakcji portalu internetowego lub lokalnej gazety . Internet to potężne okno na świat, więc otwierajmy je jak najszerzej.