Wybór ogrzewania w podłodze

22 kwietnia 2019 Off By admin
Wybór ogrzewania w podłodze
Wybór grzejników ściennych, lub ogrzewania podłogowego to jeden z najistotniejszych, jakie musimy podjąć, decydując o instalacjach w budynku.
Ogrzewanie podłogowe Wrocław to wSPAniała alternatywa dla innych form nagrzewania.

Parkiet drewniany

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na ogrzanie podłogowe, już na etapie planowania trzeba stwierdzić jego gatunek. Inwestorzy mają do wyboru ogrzanie podłogowe elektryczne, względnie nagrzewanie podłogowe wodne. Na ogrzewanie elektryczne składa się sieć przewodów, folii, bądź mat grzewczych, jakie pod wpływem działalności energii ogrzewają się i wysyłają ciepło. Z kolei ogrzanie wodne to sieć kanałów grzewczych podłączonych do pompy ciepła. Nagrzewanie podłogowe wyklucza kłopot wznoszenia się cząsteczek pyłu, co jest następstwem emisji ciepła przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Równomierny rozkład temperatury sprawia, że w pomieszczeniu nie pojawiają się punkty nazbyt ogrzane, oraz niedogrzane.

Gdy przekonasz się, że przydatne okazałyby się podobne treści na prezentowany temat, to kliknij tutaj i zobacz również inne wiadomości (http://www.reling.pl/).

Ogrzanie podłogowe elektryczne działa od razu po uruchomieniu, dzięki czemu ciepło przekazywane jest prawie od razu. Montaż takiego gatunku ogrzewania nie jest kłopotliwy.

Chociaż nagrzewanie podłogowe kojarzy się przede wszystkim z montażem w łazience, tak naprawdę ogromne są możności instalowania tego systemu grzewczego. Z sukcesem elementy grzewcze można ułożyć w jakimkolwiek pomieszczeniu.

Ogrzanie podłogowe to jedyny sposób, dzięki jakiemu kroczenie bosą stopą po posadzce przestaje być niemiłym przeżyciem. Powinno się wiedzieć, że zarówno nagrzewanie podłogowe wodne, jak i elektryczne choć ma mnóstwo plusów, nie jest pozbawione wad.