Wybieramy buty na zimę – co jest ważne?

25 marca 2020 Off By admin
Wybieramy buty na zimę – co jest ważne?
Wielkimi krokami nadchodzą zimowe miesiące – czas mrozówi śniegu. Jeszcze przed gwałtownymi spadkami temperatur dobrze jest zadbać o odpowiednią kurtkę i obuwie. Kozaki na zimę skutecznie ochronią nogi przed zmarznięciem. Co brać pod uwagę, decydując się na ich zakup?

kozaki

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme
Niezależnie od tego, czy planujemy kupić kozaki muszkieterki czy tradycyjne trapery, zawsze trzeba zwracać uwagę na materiał, z którego buty zostały zrobione. W zimowe miesiące z całą pewnością nie sprawdzi się delikatny i podatny na przemakanie materiał – wystarczy bowiem odrobina śniegu, aby bytu przesiąkły wilgocią. A w takich nasze stopy z pewnością nie pozostaną ciepłe. Klasyczna skóra cielęca na polską tradycyjną zimę też nie jest odpowiednia.

Chociaż kozaki muszkieterki przetrwają ją, jeżeli będzie suchaoraz niespecjalnie zimna – kliknij w link. Kozaki na zimę muszą być ocieplone wewnątrz. Im solidniejsze będzie ocieplenie, tym rzecz jasna lepiej. Należy unikać kupna butów, które wewnątrz nie mają choćby cienkiej warstwy dającego ciepło futerka. Kozaki nie mające ocieplenia zupełnie nie sprawdzą się wtedy, kiedy na dworze zapanuje duży mróz.

Wykonasz krok do przodu, jeśli zobaczysz, co zawiera praktyczna oferta. Sprawdź, że faktycznie informacje na niej zawarte są ważne.

Stopy zmarzną w nich bardzo szybko. Dodatkowo pojawi się ryzyko ich odmrożenia, a to może wiązać się nawet z martwicą tkanek oraz koniecznością usunięcia palców stóp. Niestety, producenci coraz rzadziej decydują się na robienie butów z solidnym, grubym i dającym ciepło kożuszkiem.

kozaki

Autor: Leen Peeters
Źródło: http://www.flickr.com
W zimowe miesiące, gdy często pada śnieg bądź marznący deszcz, chodniki pokrywają się cieńszą lub grubszą warstwą lodu – . Taka warstwa sprawia, że stają się naprawdę bardzo śliskie. Aby uniknąć przewrócenia się, które może zwiększać ryzyko powstania bardzo bolesnej kontuzji, dobrze jest zdecydować się na buty, których podeszwy nie są śliskie. Za sprawą tego zagwarantujemy sobie naprawdę wyjątkowo komfort przemieszczania się i bezpieczeństwo. Nie będzie trzeba obawiać się, że nagle się poślizgniemy. Warto unikać butów ze skórzanymi podeszwami.

Interesujący artykuł? Jeśli tak uważasz, to spójrz też na pokrewne wątki (http://bubucraft.pl/prezent-na-podziekowanie-dla-rodzicow) posiadające zbliżone tematy – one bez reszty Cię pochłoną.

Są one za cienkie, by poradziły się z naszą – nawet wyjątkowo lekką zimą. Nie tylko szybko się zedrą, ale też nie zapewnią niezbędnego ciepła naszym nogom. Skóra to lepszy zakup na czas wiosny i jesieni, ale tylko wtedy, gdy nie pada często deszcz. Wtedy możemy chodzić w nim bez lęku o ich stan.