Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że do końca kwietnia większość Polaków będzie musiała złożyć rozliczenie w Urzędzie Skarbowym

10 sierpnia 2022 Off By admin
Wielkimi krokami nadciąga wiosna, a razem z nią świetny humor i piękna pogoda. Musimy jedynie jeszcze wysłać PIT i będzie z górki.
W przeszłości rozliczenie PIT-ów kojarzyło się zazwyczaj Polakom z istnym koszmarem.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba było wszystko liczyć ręcznie, przy pomocy ołówka oraz kalkulatora.

Czy zajmują Cię podobne zagadnienia? Jeśli tak, to jeszcze więcej (https://lipinscy.pl/projekty-domow-energooszczednych-euco-do-15-standard-nf15/) tego rodzaju wpisów opracowano na naszej kolejnej stronie. Namawiamy!

Nie było żadnych programów wspomagających. I oprócz tego na koniec należało odstać swoje w długich kolejkach w urzędzie. W dzisiejszych czasach sytuacja zmieniła się diametralnie. Wszystko da się załatwić przez internet. Urząd oferuje dostęp do sprawdzonego programu, który prawie całość wyliczy za nas. Będzie wskazywał kolumny, do których trzeba wpisać odpowiednie dane. Będzie nawet informował, co musimy tam wpisać. A następnie sam całość podsumuje. I w sumie to jest już koniec. Jeśli zechcemy, to można zapisać swe dane i w następnym roku nie będzie trzeba już wpisywać numeru PESEL czy adresu. Wszystko zostanie zaciągnięte z archiwum. Jeżeli chcemy, to można też oddać 1% swojego podatku na cele charytatywne. To mądry pomysł. Nic nas to nie kosztuje, a możemy wspomóc przykładowo chore maluch lub biedne psy w schronisku. Tutaj Wybór jest wielki, bo fundacji w naszym kraju jest doprawdy wiele. W tym roku ministerstwo jeszcze lepiej uprościło procedury.

Po zalogowaniu się na swoje konto zorientujemy się, że jesteśmy już rozliczeni. Można wprowadzić do PIT-u zmiany, jeśli pragniemy coś odliczyć, a jeśli nie, to możemy zostawić wszystko bez zmian.