Wszyscy wiemy o tym, jak ważne w dzisiejszych czasach jest troszczenie się o środowisko

24 września 2018 Off By admin
Wszyscy wiemy o tym, jak ważne w dzisiejszych czasach jest troszczenie się o środowisko
Od wielu już lat rozmawia się o tym, że zachowanie człowieka w bardzo szybkim tempie niszczy naszą Matkę Ziemię. Zatruwane są morza, drzewa znikają, a trujące chemikalia przedostają się do ziemi.

uczynić wszystko, żeby przeciwdziałać kolejnym katastrofom ekologicznym.
inwestycje

Autor: Bud-Mar Investment
pojemniki na odpady segregowane

Autor: Gabriel Amadeus
Źródło: http://www.flickr.com

Przyroda jest bardzo istotna. Może jakiś odsetek osób sądzi coś innego, szczególnie ci, którzy żyją w miastach i nie doświadczają z przyrodą żadnego kontaktu, ale są w błędzie. Człowiek jest elementem ekosystemu, zatem (polecana strona) zniszczona przyroda odbije się w końcu i na nas. Sami sobie szkodzimy, gdy teraz unicestwiamy naturę. Zatem od samego początku należy uczyć dzieci, żeby nie marnotrawiły wody, nie deptały roślin i aby segregowały odpady. Wszystkie te czynności są dosyć proste, o ile wejdą nam one w krew. Dla najmłodszych mogą być nawet przyjemne, gdyż możemy je im zaproponować w ramach gry. Na przykład możemy kupić pojemniki na odpady segregowane i każdy zaznaczyć innym odcieniem. Maluchy za poprawne wrzucanie konkretnej rzeczy, na przykład butelki po soku lub papierka po cukierku, mogą dostawać punkty. Pod koniec tygodnia w ramach nagrody, za prawidłowe segregowanie śmieci mogą dostać drobną nagrodę, którą zawczasu wybrali z rodzicami.

Jest zatem mnóstwo sposobów na to, by nauczyć nasze pociechy dbania o środowisko i aby była to dla nich forma gry, a nie wymuszonego obowiązku.
Dbajmy o przyrodę razem i uczmy tego nasze pociechy – to dobro będzie drogocenne dla przyszłych pokoleń.