Właściwości dokumentu GOST

4 maja 2021 Off By admin
Właściwości dokumentu GOST
Choć coraz częściej można spotkać się z certyfikatem EAC, obowiązującym na terenie Unii Celnej, to jednak nie wszyscy kojarzą standardy GOST funkcjonujące na terenie Federacji Rosyjskiej.

tłumacz

Autor: Robb1e
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to certyfikat jednak ściśle związany z Unią Celną, bowiem potwierdza on spełnione regulacje techniczne rozpracowane w Federacji Rosyjskiej, Kazachstanie i Białorusi.
gps

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Fachowiec

Autor: Hyundai
GOST certyfikat to dokument wydawany dla produktu zgodnego z rosyjskimi standardami.

Może zaciekawią Cię też podobne wątki (http://www.zelwak.pl/) na omawiany wątek? Jeżeli tak, to zobacz je i zdobądź nowe dane na to zagadnienie.

Inną nazwą jest GOST-R, gdzie ostatnia litera oznacza właśnie Federację Rosyjską. Jeśli zgłoszony produkt jest zgodny z regulacjami, wtedy zostaje przyznany ów certyfikat (- kliknij >->: http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-k.html). GOST może dotyczyć w pewnych przypadkach wszystkich trzech państw Unii Celnej, jednak jednocześnie trzeba dodać, iż zagadnienia oraz parametry we wszystkich trzech wspomnianych krajach są różnorodne. GOST certyfikat wydawany jest na partię pojedynczą na towary dostarczone do Rosji, a także seryjną, na rok, dwa lub trzy lata. Ów certyfikat zawiera między innymi wiadomości o danych firmy produkującej oraz odbiorcy, całkowitą nazwę towaru, jego model lub też opis. Jeśli wcześniej były przyznawane certyfikaty na pojedynczą partię, w późniejszym czasie ubiegać się można o seryjną certyfikację, gdzie podać należy m.in. informacje o wcześniejszych certyfikatach, jak również protokoły badań. Wszelkie dokumenty jednak mogą się od siebie różnić w zależności od pewnych czynników.

W Rosji jest też przyznawane świadectwo sanitarno-epidemiologiczne, pozwalające na produkcję albo wwóz na teren państwa produktów. Certyfikat potwierdza zgodność produktu z normami higienicznymi i sanitarnymi. Z reguły przyznaje się go na czas lat 5.