Wiele zależne jest jakości dźwięku

13 listopada 2019 Off By admin
Wiele zależne jest jakości dźwięku
Jeśli jakiś zespół pragnie się wybić z grona kolejnych, właściwie poznanych już zespołów, a w dodatku jeszcze chce mieć pewność, iż potem utrzyma swoich fanów, to bez wątpienia nie jedynie powinien zatroszczyć się o tekst utworów i odpowiednie brzmienie na koncertach, ale także i o dobre brzmienie na płytach, które trafiają do fanów.

A do tego jest potrzebne właściwe pomieszczenie.

Studio nagrań

Autor: TheMM
Źródło: http://www.flickr.com

Studio nagrań to ważne miejsceNim pojawi się jakaś płyta, potrzebny jest wpierw plan, na to jak powinna ona wyglądać, co mają przekazywać poszczególne utwory, oraz również to jak ona powinna brzmieć. Kiedy już to wszystko jest dopracowane, należy nawiedzić studio nagrań, w którym nie jedynie znajdują się dobrze przyszykowane instrumenty, ale które także jest dobrze zagłuszone, dzięki czemu nie będą się do niego dostawały żadne dźwięki z zewnątrz (rejestrowanie dźwięku – studio). Co ważne, musi być ono przygotowane w taki sposób, aby muzyka nie rozchodziła się oraz nie odbijała się od ścian, ponieważ wówczas także nie będzie to w ogóle fajnie brzmiało zgrane na płycie. Praca w takim studiu nie pasuje do najłatwiejszych oraz bardzo często ma szansę zajmować nawet dużo godzin, przez to niejednokrotnie fani muszą tak długo czekać na ukazanie się następnej płyty.

drums

Autor: Jalil Arfaoui
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem się wynajmuje, czasem ma się własneZazwyczaj kiedy zespół właśnie rozpoczyna swoją przygodę z sporym nagrywaniem, wykorzystuje ze studia, które jest wynajęte, lub które zostało użyczone przez kolejny zaprzyjaźniony zespół. Jednak przeważnie zespoły oraz wokaliści, którzy zajmują dość znaczną pozycję na scenie muzycznej, mają swoje studio (rekomendują nas), nierzadko w swoim domu, dzięki czemu mają szansę nagrywać ciągle wtedy, kiedy jest im najwygodniej i gdy czują, że to jest ten czas, gdy wszystko ma szansę wyjść wspaniale, tak jak by pragnęli.

Czy ten wpis zdaje się być interesujący? Chcesz zgłębić dużo wiadomości na zbliżony temat? Więc idź tu pralnie w krakowie i przeglądnij kolejny wątek.

Bez dobrego studia nic się nie zdziałaIm lepiej przyszykowane studio, tym większa szansa na to, że wszystko będzie wychodziło idealnie tak jak chcemy. Co ważne, to także fakt, że zezwala ono się odseparować od tego, co dzieje się na zewnątrz i skupić się tylko oraz wyłącznie na tym, co warto zrobić. Przez to fani mają szansę się zachwycać niesamowitym brzmieniem danej piosenki, jak oraz także wychwytywać osobne brzmienia z każdego instrumentu.