Wiele osób po paru latach użytkowania domowych pomieszczeń zaczyna dochodzić do wniosków, że przestaje im się w środku podobać.

1 października 2021 Off By admin
Wiele osób po paru latach użytkowania domowych pomieszczeń zaczyna dochodzić do wniosków, że przestaje im się w środku podobać.
Ściany stały się blade, meble straciły urok, i generalnie staje się nijako i nudnie. To co zaledwie kilka lat temu było doskonałą aranżacją, dziś może się wydać bezbarwne i pozbawione polotu. Jednak remont w domu to ogromne finansowe nakłady, nie wspominając o pracy, więc ludzie po prostu przyzwyczają się do tego, co mają i mieszkają bez żadnej zmiany.

szary

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Tymczasem za pomocą paru pomysłów i niedużych nakładów finansowych można każde z wnętrz zmienić w takim stopniu, że będzie się prezentować zupełnie jak nowe. Fakt, że będzie potrzeba na to przeznaczyć trochę pracy, ale kiedy nie planuje się dużego remontu, to wybrać można albo mieszkanie bez żadnej zmiany, albo zdecydowanie się na nieco wysiłku i mniejszą lub większą odmianę niektórych pomieszczeń. Nawet jeżeli byłby to tylko sam przedpokój, to warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.
Wiele osób maluje przedpokoje w domu w taki sposób, by były one jak najbardziej praktyczne, a niekoniecznie eleganckie. Z tego też powodu panują ściany w kolorze szarym, meble w których się mieści odpowiednią ilość ubrań albo płytki mające kolor maskujący wszystkie brudy (zobacz więcej jeśli chodzi o dodatki do szarego przedpokoju). O ile z wymianą mebli i kafelek mogą być problemy, to przemalowanie ściany na jakiś żywy kolor tak dużym kłopotem już raczej nie będzie. Zakup pędzla, farb i paru akcesoriów nie powinien przekroczyć stu kilkunastu złotych, a różnica w wyglądzie na pewno będzie kolosalna.

szara ściana

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Przed akcją malowania warto również pomyśleć o zmianie źródeł światła, parę punktowych lampek w miejsce jednej przy suficie na pewno może dodać sporo uroku w pomieszczeniu (w tym miejscu zdecydowanie polecamy stronę Przy meblach w celu ich niewielkiej odmiany bardzo dobrze sprawdzi się wymiana rączek, jest ich tak duży wybór że na pewno coś wyjątkowego się znajdzie. Pamiętać również należy o dodatkach, stylowy stojak albo rattanowe krzesełko sprawią, że nawet bez malowania przedpokój nabierze uroku i ciekawego wyglądu.

Czy Twoim zdaniem opisywany wątek jest niesamowicie interesujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij na pomocny serwis – tam odnajdziesz równie absorbujące informacje.

/J]