Warto wziąć pod uwagę zamontowanie sufitu napinanego jeżeli chcemy uzyskać w pomieszczeniu ciekawy wystrój

28 marca 2020 Off By admin
Warto wziąć pod uwagę zamontowanie sufitu napinanego jeżeli chcemy uzyskać w pomieszczeniu ciekawy wystrój
Dzisiejsze nowoczesne mieszkania i wnętrza firmowe niewiele mają wspólnego z dawnymi aranżacjami. Prawdziwie nowoczesne wnętrza to wnętrza pełne oryginalnych rozwiązań – tu nie tylko ściany przybierają niestandardowy styl i kształt, ale także sufity. Nowością pod tym względem są między innymi sufity napinane – cena, montaż jest tu do uzgodnienia.

Oświetlenie sufitowe LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne wnętrze ma w pierwszym rzędzie rzucać się w oczy, dzięki nowatorskim metodom konstrukcyjnym. Sufity napinane spełniają idealnie to zadanie.

Czy artykuły zaprezentowane na tej witrynie skóra bydlęca na podłogę w pełni Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Jednak, jeśli chcesz więcej, to najedź tutaj.

Sufity te stanowią odmianę sufitów podwieszanych, z tą różnicą, że są bardziej elastyczne i mogą osiągać rozmaite kształty i rozmiary. Na dodatek łączą w sobie wiele funkcji. Przede wszystkim pełnią rolę dekoracyjną. Pięknie ozdobione sklepienie, które przypomina niebo, ocean, kosmos – to jedynie przykłady możliwych aranżacji.

Podobny portal przygotował inne tego typu artykuły. Jeżeli Cię one intrygują, to kliknij tu i przeczytaj więcej porad na stronie (https://gotowewnetrza.pl/kategoria-produktu/producenci/pr-home/) pracy, którą tam odnajdziesz.

Wszystko za sprawą tworzywa z jakiego wykonuje się tego rodzaju sufit. Przypomina on grubą folię, którą napina się na stelażu. Może być ona połyskliwa, matowa lub posiadać nadruk w wybranej kolorystyce i z dowolnym wzorem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dowolnej ozdoby na suficie.

Poza funkcją dekoracyjną sufity napinane spełniają funkcję matującą. Za ich pomocą możemy ukryć stary, spękany tynk bądź nieładnie wyglądające instalacje elektryczne. Jest to wyjście o tyle atrakcyjniejsze od zastosowania typowych płyt wykorzystywanych pod sufit podwieszany, że montuje się go zdecydowanie szybciej i łatwiej. Konstrukcja jest lekka, a równocześnie będąc solidnie zainstalowana, na lata pozostaje stabilna i ładnie się prezentuje.

Sala konferencyjna, sufit podwieszany

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Sufit ten montuje się minimum dwa centymetry od istniejącego stropu, maksymalna granica nie jest natomiast określona i jest zależna od tego, jaki chcemy uzyskać efekt wystroju wnętrza. Sufit napinany wyjątkowo prezentuje się razem ze stosownie zamontowanym oświetleniem. Taśmy led montuje się zazwyczaj bezpośrednio do stropu, jednakże w praktyce wszystko zależy od efektu, jaki chcielibyśmy uzyskać. Warto też pamiętać, że nowoczesne sufity świetnie tłumią drgania akustyczne i chronią przed przeciekaniem wody. Warto rozważyć zamontowanie sufitu napinanego jeżeli chcemy osiągnąć w pomieszczeniu nowatorski klimat i ciekawy wystrój. Na pewno będzie się ono dzięki temu wyróżniało.