Wanna i prysznic w jednym? – sprawdź na ten temat nieco więcej

12 października 2020 Off By admin
Wanna i prysznic w jednym? – sprawdź na ten temat nieco więcej
Kabina prysznicowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią długich kąpieli w wannie. Szybki prysznic rano lub wieczorem, a ponadto może być relaksem po pracowitym dniu. Istnieją coraz nowsze rozwiązania, które sprawiają, że można też połączyć upodobania do kąpieli w wannie jak i pod prysznicem.

Kabina prysznicowa połączona z wanną to dobre rozwiązanie, które może się sprawdzić, gdy mamy niewielką łazienkę, którą trudno jest wyposażyć.

Równie interesujący artykuł przeczytasz pod adresem – przekonasz się, że jest bardzo wciągający, zatem przeczytaj go.

W nadmienionym wypadku można zastosować kabiny nawannowe. Doskonałe będą tu np. kabiny Deante, które możemy idealnie dopasować do wanny i wnętrza, w którym mają się znaleźć. Możemy skorzystać z gotowych rozwiązań, które trzeba jedynie skomponować z posiadaną wanną, natomiast jeśli jej kształt czy wymiary nie są standardowe, ten rodzaj kabiny można zrobić na życzenie. Kabiny prysznicowe nawannowe, zwane także inaczej parawanami, dostępne są również przesuwane, wahadłowe, harmonijkowe. Przesuwane można z łatwością dopasować praktycznie do każdej wanny, instaluje się je przy użyciu prowadnic, do jakich przymocowane są części stałe oraz przesuwne.

W parawanach wahadłowych, montażu dokonuje się do ściany, lecz ów rodzaj kabiny sprawdza się tylko, jeżeli posiadamy prostokątną wannę. W wypadku prysznicowej kabiny, zbędne jest montowanie prowadnic.

łazienka

Autor: Domino
Źródło: Domino

Montując w łazience kabiny nawannowe, warto mieć na uwadze, by dokładnie je zainstalować. W innym wypadku może pod nie podchodzić woda i nie będą spełniały swojego zadania. Dzięki możliwości posiadania wanny i prysznica, można pogodzić oczekiwania całej rodziny.sprawdź stiuk na ścianę stiuk na ścianęKabiny nawannowe Deante, świetnie wpasują się nawet w niewielką przestrzeń, sprawiając, iż nie trzeba będzie rezygnować z interesujących nas rozwiązań. Parawany nawannowe wykonywane są z materiałów szklanych bądź plastikowych. We wstępnym projekcie łazienki, w którym chcemy zastosować takie rozwiązanie, trzeba uwzględnić komfortowe poruszanie się, uchylanie drzwi, pozostawienie miejsca na wejście do wanny w swobodny oraz bezpieczny sposób.

By zapewnić maksimum bezpieczeństwa, parawany wykonywane są z odpowiednio przygotowywanych tworzyw, jak np. hartowane szkło. Wykonane z tych materiałów kabiny wcale nie muszą być nudne. Mogą być zarówno przezroczyste, ale także zapewniające osłonę w postaci przydymianego lub matowego materiału. Dla osób chcących dopasować je do swojej łazienki, istnieje możliwość doboru kabiny w odpowiednim kolorze bądź o ciekawym wzornictwie.