Walory mebli z litego drewna

4 marca 2021 Off By admin
Walory mebli z litego drewna
Wiele osób marzy o drewnianych meblach. Kojarzą się one z trwałością, która przetrwa wiele lat. Wprowadzają też szczególny nastrój do naszego mieszkania. Co warto o nich wiedzieć?
Drewniane meble to znakomita inwestycja. Aczkolwiek wymagają opieki i nie należą do najtańszych, to mogą odpłacić się urokiem i niepowtarzalnym charakterem. Warto rozważyć ich nabycie, jeżeli chcemy cieszyć się pięknym wnętrzem, które możemy stylizować na sporo sposobów.

komoda

Autor: Bruno Piombini
Źródło: Bruno Piombini
Przeglądając propozycje, natkniemy się głównie na meble(zobacz meble na wymiar poznań) wykonane z drewna sosnowego bądź z dębowego. W jaki sposób wybrać taki rodzaj drewna, jaki spełni nasze wymogi? Dębowe drewno, acz łatwo osiągalne oraz popularne, znajduje się w wyższej kategorii cenowej. Wypływa to z faktu, że takie sprzęty są niebywale trwałe jak też odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nie bez przyczyny istnieje powiedzenie „silny niczym dąb”. Meble dębowe są w stanie przetrwać wiele lat, nawet nosząc balasty. Dębowe półki nie ugną się pod działaniem przechowywanych na nich książek, nawet gdy będą to encyklopedie. Dębowe meble sprawdzą się w klasycznych, rustykalnych wnętrzach, ale również w nowoczesnych oraz minimalistycznych. Są także stosunkowo łatwe w utrzymaniu oraz pielęgnacji – atrakcyjne drewniane komody (atrakcyjne drewniane komody).

komoda

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
Na zakup sprzętów sosnowych warto się zdecydować, kiedy chcemy posiadać piękne, drewniane meble, a zarazem nie chcemy rujnować swego budżetu. Sosnowe drewno jest w naszej ojczyźnie modne, toteż wykonane z niego sprzęty zdołamy spotkać w przystępnych cenach. Kluczową zaletą mebli sosnowych są własności elektrostatyczne, powodujące, że we wnętrzu nie tworzą się zawirowania kurzu. Ta właściwość jest szczególnie doceniana przez osoby z uczuleniem na kurz.

Sosnowe meble charakteryzują się także higroskopijnością, to znaczy ciągłą pracą drewna. Wchłania i oddaje ono wilgotność do momentu, w którym kompensują się poziomy wilgoci pomiędzy drewnem a pomieszczeniem. Sosnowe drewno jest też wyjątkowo sprężyste i elastyczne, dzięki czemu jego obróbka jest bezproblemowa. Powoduje to, iż wykonane z niego sprzęty są trwałe i odporne na uszkodzenia zewnętrzne, takie jak zarysowania bądź obtłuczenia. Warto mieć w sypialni jakikolwiek mebel z sosnowego drewna (np. komoda drewniana).