W XXI stuleciu żyjemy w świecie wirtualnym – prawie wszystkie aspekty naszego życia przeniosły się do internetu

17 grudnia 2021 Off By admin
W XXI stuleciu żyjemy w świecie wirtualnym – prawie wszystkie aspekty naszego życia przeniosły się do internetu
Jeszcze sto lat temu nikt nie śmiał marzyć, że świat tak się rozwinie. Internet zawojował świat tak bardzo, że dzisiaj nasze życie w znacznej mierze odbywa się online.

Zestaw bronzera i pędzla

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego w sieci należy się czuć tak samo bezpiecznie, jak w rzeczywistym świecie.

Gdyby się zastanowić, to wyszłoby na jaw, że w internecie „funkcjonujemy” równie intensywnie, jak w normalnym świecie. Tam kontaktujemy się z bliskimi, zamawiamy jedzenie, kupujemy różne gadżety i w końcu opłacamy rachunki.odnośnik do serwisu Fajka do nurkowania Fajka do nurkowaniaPrawie każdy posiada konto w banku i wirtualny do niego dostęp. Mało istotne czy mamy aplikację w telefonie czy logujemy się do banku z komputera. To wszystko przecież ma miejsce w sieci. I tak jak chcemy być bezpieczni na ulicy, tak pragniemy także nie bać się niczego w sieci. W kwestii bezpieczeństwa naszych środków finansowych – tym martwi się nasz bank. Zatrudnia najlepszych informatyków, którzy programują przeróżne zabezpieczenia. Dzięki temu hakerzy nie są w stanie ukraść naszych oszczędności. Ale bezpieczeństwo w sieci, to nie wyłącznie sprawa pieniędzy. To także dotyczy bezpieczeństwa naszych haseł do e-maili oraz stron społecznościowych. Niekiedy mamy także problemy ze stalkerami, którzy narzucają się komuś online. Pomimo tego, że odbywa się to w sieci, to podlega to karze. Warto więc udać się wówczas na komendę.

Tam fachowcy po adresie IP będą w stanie namierzyć dręczyciela i będziemy mogli wówczas iść z tą sprawą do odpowiedniego organu wymiaru sprawiedliwości.