W sytuacji kiedy szukasz pracy, gdzie sam sobie będziesz przełożonym, możesz zostać agentem ubezpieczeniowym

29 listopada 2018 Off By admin
W sytuacji kiedy szukasz pracy, gdzie sam sobie będziesz przełożonym, możesz zostać agentem ubezpieczeniowym
Niejedna osoba pragnie być samemu sobie szefem i podejmować decyzję, ile zarobi. Taką ewentualność oferuje zajęcie w charakterze agenta ubezpieczeniowego. Dziś ten zawód cieszy się znacznym zainteresowaniem, bo ludzie lubią swobodę działania oraz luźne godziny pracy. Na rzeczony zawód nierzadko ważą się osoby młodsze lub uczące się, które pragną sobie dorobić, ale nie mogą wziąć posady na pełnym etacie.

To posada idealna dla ciebie
Kto

laptop w pracy

Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com

sprawdzi się na posadzie agenta ubezpieczeniowego? Z pewnością każda osoba, której przeszkadzają stałe godziny pracy i która woli samodzielnie decydować, ile czasu poświęca na zajęcia zawodowe. Jeżeli kogoś interesuje taka praca (zobacz narzędzie badania kompetencji pracowników www.disc-polska.pl/) agent ubezpieczeniowy okaże się posadą optymalną, bowiem nie ma tutaj stałych pór działania – na czym polega praca agent ubezpieczeniowy. Każdy agent osobiście decyduje, czy ma czas, żeby umówić się z klientem. To duże udogodnienie w przypadku osób, które nie mogą pozwolić sobie na stałe godziny prac, jak bywa przykładowo w przypadku mam wychowujących malutkie dzieci. Dzięki takiemu modelowi pracy mogą dostosować godziny wykonywania obowiązków do czasu, gdy mają z kim zostawić pociechę.

Co trzeba zrobić, żeby być takim agentem?
Dość często w codziennej prasie lub w sieci można zauważyć ogłoszenia, w których poszukiwani bywają agenci ubezpieczeniowi – rzetelnie omówione. By zdobyć taką posadę można też udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego i spytać czy prowadzona jest rekrutacja na takie stanowisko. W późniejszym terminie trzeba przejść wymagane szkolenie, które kończy egzamin.

praca

Źródło: pixabay

Dobre przejście wspomnianego szkolenia i egzaminu związane bywa z otrzymaniem licencji agenta ubezpieczeniowego. W momencie, kiedy posiada się już taką licencję, można zawrzeć umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym i wyszukać lokal pod własne biuro. Od tego momentu agent może uzyskiwać kontrahentów i sprzedawać przeróżne usługi związane z branżą ubezpieczeń. Jego pensje są zależne od wypracowanych wyników. Im więcej umów podpisze albo kontrahentów obsłuży, tym większe zyski może osiągnąć. Dlatego rzeczona profesja będzie idealną sposobnością dla osób ambitnych, które nie lękają się ciężkiej pracy.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju artykułu – on również jest warty zainteresowania.

Przy podobnych działaniach znakomicie sprawdzają się pracownicy zdecydowani, komunikatywni, mający dar przekonywania. To praca, która opiera się na ciągłych kontaktach z klientami, zatem najlepiej w niej będą czuć się osoby otwarte.