W przypadku, jeżeli przydarzy ci się uraz lub ból kręgosłupa, powinieneś umówić się z doktorem

10 grudnia 2020 Off By admin
W przypadku, jeżeli przydarzy ci się uraz lub ból kręgosłupa, powinieneś umówić się z doktorem
Kręgosłup to podstawa człowieka, która pomaga utrzymać mu się prosto i wypełniać różne czynności. Każdego dnia jest on znacznie obciążany przez różne ruchy czy ciężkie ładunki. Niekorzystnie oddziałuje nań nieprawidłowa postawa przy chodzie oraz siedzeniu, zaszkodzić potrafi również źle dobrany materac. Jest wiele różnorakich schorzeń kręgosłupa, w każdym przypadku trzeba reagować odpowiednio wcześnie, żeby zachować możliwą sprawność.

Zabolało? Idź do specjalisty

Każdemu czasami przydarzy się ból pleców, starczy za szybko się pochylić, podnieść coś ciężkiego albo spać w niewygodnej pozycji. Bóle pleców czasem są powiązane właśnie z chorobami różnych odcinków kręgosłupa, więc gdy się powtórzą lub są bardzo silne, trzeba skonsultować dolegliwości z doktorem. Najlepiej najpierw udać się do lekarza rodzinnego, a potem wziąć skierowanie do specjalisty. W przypadku schorzeń albo urazów kręgosłupa idealnie sprawdza się ortopeda. Nie trzeba zwlekać z tą wizytą, bowiem urazy oraz dolegliwości kręgosłupa poważnie uprzykrzają codzienne życie, jak również są niesamowicie nieprzyjemne.

lekarz

Trzeba wdrożyć odpowiednie leczenie

Dobre leczenie kręgosłupa kraków może przybierać bardzo różne warianty. Nierzadko specjalista zbiera wywiad, dokonuje oględzin oraz zleca szerszą diagnostykę z RTG na czele. W niektórych wypadkach diagnostyka jest poszerzona o konsultacje kolejnych specjalistów, przykładowo neurologa. Obraz otrzymany z prześwietlenia pomaga ocenić formę kręgosłupa oraz podejmować dalsze kroki. Należy wspomnieć, że w przypadku kręgosłupa rozwijać mogą się różne choroby, sposób postępowania oraz leczenia bywa więc zależny od danego przypadku. Nie warto podejmować działań na własny rachunek.Czasem nieodzowna bywa rehabilitacja

W przypadku schorzeń kręgosłupa częstym zaleceniem staje się rehabilitacja. Zabiegi rehabilitacyjne w przypadku kręgosłupa okazują się wyjątkowo różnorodne i ściśle dostosowywane do konkretnych potrzeb pacjenta. Bardzo często pacjenci są poddawani procesom fizjoterapii, dostają również skierowania na masaże. W licznych przypadkach pomocne są zajęcia na basenie, gdyż woda bardzo korzystnie oddziałuje na kręgosłup. Niektóre choroby mogą wymagać wykonania zabiegu operacyjnego.

Może Cię również zainteresować: rehabilitacja nowa huta