W jakiej sytuacji udać się do adwokata, a kiedy do radcy prawnego? Dwie różne profesje i różne kompetencje

24 września 2018 Off By admin
W jakiej sytuacji udać się do adwokata, a kiedy do radcy prawnego? Dwie różne profesje i różne kompetencje
To oczywiste, iż kiedy jest nam potrzebna pomoc prawna w sprawach dla nas bardzo istotnych i we wszystkich trudnych sprawach, wykorzystujemy pomoc radcy prawnego. W naszym kraju panuje przeświadczenie, iż honoraria radców są horrendalnie wysokie, ale często nieskorzystanie z pomocy prawnika pociąga za sobą spore koszty i przykre konsekwencje. Krajowy system jest dosyć zagmatwany, a przeciętny zjadacz chleba nie zdaje sobie często sprawy z należących mu się praw. Są też sytuacje, w których z pomocy radcy prawnego lub adwokata trzeba skorzystać koniecznie.

prawnik

Autor: Chefzwerg
Źródło: http://www.flickr.com
Ale fachowiec z dziedziny prawa należy do rzadkości, bo wielu adwokatów działa rutynowo. Jeśli natychmiast musimy skorzystać z tego typu pomocy, zapytajmy naszych znajomych czy jest jakiś dobry adwokat Rzeszów na pewno nie zostawi nas na lodzie i w końcu znajdziemy niezłą kancelarię – Kancelaria – kancelaria-cpr.pl/oferta/ – Roczniak Tokarczyk i Partnerzy. Reprezentację przed sądem możemy powierzyć adwokatowi i będzie on również pomocny, gdy będziemy potrzebować obrońcy np. w sprawach karnych, natomiast zawód radcy prawnego zasadza się na niesieniu pomocy prawnej i byciu pełnomocnikiem, czyli na reprezentowaniu stron przed sądami i urzędami oraz na przygotowywaniu opinii prawnych i sporządzaniu wzorów umów i innych aktów. Radca prawny może być przydatny kiedy jest nam potrzebne coś z tego zakresu działań. Jeżeli jesteśmy zainteresowani takim miejscem, jak kancelaria radcy prawnego Rzeszów ma całkiem dużą ofertę, ale sprawdźmy wcześniej, czy za dobrą reklamą stoi również doświadczenie i wiedza. Poszukamy takiej kancelarii, która działa w naszej miejscowości, lecz działa na terenie całego kraju, a nawet zagranicą. W momencie kiedy to potrzebne przyjeżdża też do klientów, tak przynajmniej powinien postąpić dobry adwokat Rzeszów nie powinien nas zdziwić pod tym kątem. Sporo adwokatów określa cenę swoich usług zgodnie z cennikiem z określonymi zakresami cenowymi (żeby przyszły klient wiedział, czego oczekiwać), uwzględniając między innymi trudność sprawy i poświęcony czas.

Sekretariat czy sama kancelaria (http://www.raczynski-kancelaria.pl/) radcy prawnego Rzeszów czy Warszawa – nie ma to znaczenia – wyceni nam orientacyjnie daną usługę – zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie. Mamy wtedy świadomość, czy podejmujemy decyzję, czy szukamy konkurencji.