W jakiego rodzaju okolicznościach przydatne są kotwy? Do jakiego typu zadań są wykorzystywane? Co powinniśmy wiedzieć?

25 czerwca 2021 Off By admin
W jakiego rodzaju okolicznościach przydatne są kotwy? Do jakiego typu zadań są wykorzystywane? Co powinniśmy wiedzieć?
Kotwy chemiczne są naprawdę najlepsze do stosowania w czasie budowy nowych domów, ale i w czasie remontu starszych, gdzie podłoże bywa dosyć zniszczone.

Są najbardziej odpowiednie do zrobienia zamocowań w betonie, cegłach, jak i betonie komórkowym.
Tego rodzaju mocowanie chemiczne występuje na zasadzie klejenia, a to sprawia, iż łączniki są najlepsze do wykonywania zamocowań w słabych, podniszczonych podłożach, jakie mają niezbyt dużą stabilność – https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/nakretki-i-pokretla/odłoża jednocześnie bez narażenia się na jego podniszczenie, kruszenie i oderwanie fragmentu. Łączniki wklejane dokładnie wypełniają cały otwór, więc polecane są do wykorzystywania na zewnątrz, zwłaszcza w takich miejscach, w których nie warto dopuszczać do przenikania wilgoci i wody do otworu.
magazyn

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawym przykładem są miejsca zamontowania barierek na trasie, ponieważ będą sklejać przerwane podczas wiercenia warstwy izolacji przeciwwilgociowej. Dodatkowo zabezpiecza przed tworzeniem się szczelin jak również pęknięć podłoża w obszarze zamontowania elementu, a to niezbędne w naszej nieprzewidywalnej strefie klimatycznej. Kotwy rekomendowane są do naprawy tych miejsc, w których zostały wyrwane kotwy mechaniczne lub kotwy nierdzewne.

Są najbardziej właściwe, kiedy trzeba wykonać mocowanie w materiałach nienajlepszej jakości, kiedy musi ono przenieść spore obciążenie, przykładowo zamontowanie dachu lub więźby dachowej. Do tego typu zadań więc jest to idealne, znajduje zastosowanie, kiedy słabszej jakości materiały, dodatkowo podatne na duże obciążenia, muszą być bardziej oraz pewniej zabezpieczone.