W jaki sposób zdrowo żywić dzieciaki?

24 czerwca 2021 Off By admin
W jaki sposób zdrowo żywić dzieciaki?
Aby nasze maluchy rosły a także rozwijały się odpowiednio, musimy jeszcze wiele zmienić w ich diecie. Przedstawiamy porady żywieniowe dla dzieci w drugim a także trzecim roku życia.

O karmieniu niemowląt wiesz dużo. Zaś o diecie maluchów w następnych dwóch latach życia? Tutaj jest gorzej.

Czy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek świeżego na prezentowany wątek? Jeśli tak, to świetnie, gdyż ta oryginalna strona z pewnością też Cię zafascynuje.

Tymczasem ostatnie badania dowiodły, że dieta dzieciaków w drugim i trzecim roku życia odległa jest od doskonałości. Nie dosyć, że sporo bąków ma deficyty żelaza (zwiększa to ryzyko wystąpienia anemii) oraz wapnia (maluchy otrzymują tylko 60–70% rekomendowanej ilości), to w ich diecie jest za mało cynku oraz miedzi. Za to zbyt dużo białka, tłuszczy zwierzęcych, cukru oraz soli, a zbyt mało artykułów bogatych w cenne wielonienasycone kwasy tłuszczowe (ryb morskich). Dokładnie dlatego grupa ekspertów w dziedzinie pediatrii i żywienia opracowała nowe zaordynowania. Zdrowa żywność dla dzieci: Wprowadź pieczywo a także Produkty zbożowe z pełnego przemiału. Malutkie dzieciaki nie muszą spożywać jedynie białego pieczywa (w szczególności bułeczek). W ich diecie winny odnaleźć się bułki jak też chleb razowy (znakomicie wypieczony), graham, brązowy ryż, a oprócz kaszy manny też inne kasze (jaglana, kukurydziana) oraz płatki owsiane.

Nissan

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Do wypieków domowych najlepsza jest mąka bio. Jarzyny duś na parze, serwuj w zupach albo w formie surówek.

Nie jesteś pewien odnośnie tamtego tematu? Po prostu sprawdź szczegóły jaka karma dla psa alergika przedstawione dokładnie tu. Wszystko jest dokładnie wyjaśnione.

Ze strączkowych (fasoli) przygotowuj purée. Posiadają bez liku składników mineralnych, białko roślinne oraz błonnik. Owocami zastępuj słodkości, podawaj je na podwieczorek.

W jadłospisie malucha powinno znaleźć się mleko jak też jego przetwory. Zawiera ono łatwo strawny wapń, magnez jak też białko. Kefir jak też jogurt są lekkostrawne a także bogate w bakterie kwasu mlekowego.