W jaki sposób zaaranżować okno w kuchni?

14 stycznia 2022 Off By admin
W jaki sposób zaaranżować okno w kuchni?
Jak często frapujecie się co uczynić z oknem w pomieszczeniu kuchennym? Dla poniektórych może ono stanowić zmorę aranżacyjną, dla mnie jednak posiadanie wnęki okiennej w kuchni, to duży atut dla mieszkania.
Kuchenne okno, to nie jedynie źródło naturalnego światła a także dopływu świeżego powietrza, ale też ciekawy element dekoracyjny.

firanki

Źródło: http://www.flickr.com
meblościanka

Autor: noricum
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób podejść do zagadnienia kuchennego okna, by otrzymać najlepszy efekt? Oto kilka wskazówek.
Najistotniejszą regułą, jaką należy się pokierować przy aranżacji każdego pomieszczenia, jest zachowanie konsekwencji w stylu. Wystrój okna winien nawiązywać do stylu pomieszczenia a także stanowić dekoracyjne uzupełnienie. Dla pomieszczeń kuchennych ze współczesną zabudową, najodpowiedniejszym wyjściem jest pozostawienie gołego okna. Zwłaszcza, gdy znajduje się ono między sprzętami. To one będą stanowić jego naturalną dekorację. Odsłonięte okno, pozwoli nam wpuścić przestrzeń do pomieszczenia, dzięki czemu kuchnia optycznie się powiększy. W minimalistycznym pomieszczeniu, zbyteczne ozdoby okienne mogą jedynie zakłócić wewnętrzną harmonię. Atutem takiej aranżacji będzie jej funkcjonalność – otwór okienny łatwo utrzymać w schludności. Drugą koncepcją, dla ozdoby okna – http://www.afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 – we współczesnej kuchni, będzie zastosowanie rolet rzymskich, wykonywanych z delikatnego drapowanego materiału. Dobrze sprawdzają się one w dużych i wysokich pomieszczeniach, bo instalowane są w większości wypadków na ścianie nad oknem.

Podczas wyboru takiego wariantu, powinniśmy pamiętać o tym, że jeśli nie posiadamy wystarczająco dużego nadproża okiennego, rzymskie rolety, nawet po całkowitym zwinięciu, pozostaną w świetle okienka. Świetnym wyjściem będą także firanki.