W jaki sposób wnętrze naszych lokali mieszkalnych zaczyna nabierać nowego wyrazu dzięki zapachom, jakie można zakupić w osiedlowych sklepach oraz drogeriach

21 stycznia 2022 Off By admin
W jaki sposób wnętrze naszych lokali mieszkalnych zaczyna nabierać nowego wyrazu dzięki zapachom, jakie można zakupić w osiedlowych sklepach oraz drogeriach
Piękne i przyjemne zapachy to jedne z podstawowych komponentów, które decydują o powodzeniu w prowadzeniu własnego sklepu. I w żadnym razie nie mamy na myśli tylko perfumerii, gdzie można nabyć wonności dla kobiet i facetów, a nawet dzieci. Doskonale wiemy, że menedżerowie sklepów tak z odzieżą damską, jak i supermarketów, specjalnie rozpylają we wnętrzach przyjemną woń.

Zresztą sami mamy świadomość tego, że idąc trotuarem w centrum miasta od razu wstąpimy do cukierni, skąd dochodzi zapach świeżo pieczonych gofrów z owocami. Zapachy odgrywają również istotną rolę w naszym powszechnym życiu.

Aromatyzer

Być może nie zapomnieliśmy jeszcze o kobiecie pracującej z filmu J. Gruzy, która w jednym z odcinków nakłania gospodynie do tego, aby jak najczęściej piekły domowe ciasta. Aromat drożdżowych rogali ma bowiem koić skołatane męskie nerwy i równocześnie przyczyniać się do ograniczenia rodzinnych awantur. Obecnie takie idee rzadko przychodzą na myśl, a takie ciasto z serem może zostać zastąpione przykładowo przez aromatyzer

Trudno oczekiwać, żeby producenci wszelakiego gatunku wonności myśleli o zapachach, jakie można spotkać w domowej kuchni. Zarówno w pomieszczeniu kuchennym, jak w pokojach, czy nawet toaletach królują niepodzielnie kwiatowe wonie. Kiedy dopiero wchodziła moda na perfumowanie wnętrz w domach, to w sklepach dostępne były środki w aerozolu. Z czasem sytuacja diametralnie się zmieniła, a aromatyzer stał się towarem, który z ochotą kupują gospodarze. To nieduże i sprytne urządzenie nie tylko roztacza bardzo miłe dla nosa zapachy, lecz również nawilża powietrze, co nie jest bez jakiegokolwiek znaczenia dla mieszkańców bloków (polecane na rynku europejskim).

Do specjalnego pojemniczka leje się kranówkę, do której większość kobiet dodaje parę kropli olejku eterycznego. W ten prosty sposób powietrze w salonie czy łazience zaczyna mile, a czasem wręcz odurzająco pachnieć.

Do kupienia w dalszym ciągu są doskonale nam znane aerozole i plastikowe butelki ( zobacz butelki filtrujące) wraz z atomizerem rozpylającym ich zawartość. Następnym towarem bywają świece zapachowe, które oprócz przyjemnych woni roztaczają dyskretne światło, czyli takie w sam raz na nastrojową kolację… przy świecach. Pomimo tego że aromatyzer powoli zaczyna pozyskiwać coraz większe grono zadowolonych klientów, to asortyment innego rodzaju odświeżaczy powietrza w żadnym razie się nie zmniejsza.