W jaki sposób winien zostać przeprowadzony słuszny przyjmowanie domi od dewelopera?

24 września 2018 Off By admin
W jaki sposób winien zostać przeprowadzony słuszny przyjmowanie domi od dewelopera?
Wydawałoby się, że odkrycie odpowiedniego mieszkania i wpłacenie pieniędzy to schyłek kłopotów, na nieszczęście to jeszcze nie wszystko. Ostatnią sprawą, jaką musisz jeszcze zrobić jest odbiór mieszkania od dewelopera.

Przede wszystkim na umów się za dnia, a nie przykładowo wieczorem podczas gdy robi się już ciemno. Z jakiej przyczyny? Ponieważ za dnia widać każde ewentualne nierówności, niedociągnięcia czy też inne skazy. Przy świetle dziennym bezproblemowo ujrzysz przykładowo nierówności podłoża albo tynku.

w kuchni

Autor: Sarah Roth
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj także o tym, żeby nic nie robić w pośpiechu. W końcu jest to Twoje mieszkanie (sprawdź nas), wskutek tego masz prawo konkretnie je obejrzeć oraz nie musisz się niczego obawiać, deweloper za to nie ma prawa Cię popędzać. Odbierając mieszkanie (mieszkania na sprzedaż nad morzem) od dewelopera powinno poprawnie przyjrzeć się wszelkim szczegółom. W końcu to Ty płacisz za mieszkanie, wobec tego powinno być one zgodne z Twoimi oczekiwaniami, a także z rzeczami, jakie pozostały uwzględnione w umowie. Z jakiej racji chociażby masz płacić na przykład za nierówną, źle sporządzoną podłogę? Sporo osób decyduje się dodatkowo na zaangażowanie inspektora budowlanego, jest to koszt rzędu 200 – 300 złotych, niemniej masz pewność, że doświadczony inspektor budowlany bezsprzecznie niezwykle precyzyjnie oceni mieszkanie i to pod wszelkim względem. Takiej osobie zdołasz w pełni zaufać.

Powinno się dowiedzieć się w jaki sposób winien wyglądać taki odbiór mieszkania oraz także na jakie sprawy powinno się koniecznie zwrócić uwagę w czasie tej sytuacji – kliknij.
Jeżeli jednak decydujesz się na samodzielne odjęcie mieszkania od dewelopera to nie zapomnij o wzięciu ze sobą paru niezbędnych, ważkich rzeczy, takich jak centymetr, poziomicę, stalowy kątownik no i naturalnie umowę wespół z projektem mieszkania.

Skandynawia we wnętrzu

Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

Bądź skrupulatny. Zawsze dokładnie obejrzyj ściany, podłogi, stwierdź czy mieszkanie jest zgodne z projektem, czy użyto takich półproduktów za które zapłaciłeś, czy gniazdka znajdują się w tych miejscach, w jakich są oznakowane na projekcie itp.
Chcesz wiedzieć więcej ? sprawdź ceny w Warszawie