W jaki sposób urządzić pokój dla nastolatka?

23 lipca 2020 Off By admin
W jaki sposób urządzić pokój dla nastolatka?
Urządzając pokój młodzieżowy musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych reguł, tak, aby nasze dziecko czuło się w własnej przestrzeni niczym ryba w wodzie.
Świat nastolatka jest strefą ściśle prywatną, rządzącą się własnymi prawami.

mieszkanie - pejzaż

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
To teren, do jakiego dorośli mają wstęp ograniczony. Przy doborze mebli, kluczową rolę stanowi funkcjonalność, dlatego też, jako rodzice przyjrzyjmy się parametrom mebli, sprawdźmy w jaki sposób są zrealizowane, czy są praktyczne. Doradźmy dziecku jakiego rodzaju bryły będą w największym stopniu przydatne jak też jakie we wnętrzu, jakie mamy do dyspozycji dobrze się sprawdzą. Pamiętajmy, aby biurko (zobacz lampa nad biurko wisząca) drewniane postawić przy oknie oraz zaopatrzyć je w dobrą lampkę . Posłanie musi być komfortowe, a zatem oprócz należytych rozmiarów, powinniśmy do niego dobrać materac (materace producenci) dobrany do wymogów dziecka. W pokoju musi znaleźć się też szafa, w której można trzymać nie wyłącznie ciuchy, lecz również sprzęt sportowy i inne obiekty istotne w codziennej aktywności nastolatka.
W przypadku nastolatka, najważniejsze jest jednak to, ażeby pokój oddawał charakter posiadacza, jego zamiłowania a także pasje. Wystrój musi nawiązywać do jego osobowości jak też stanowić doskonale połączenie stylu oraz charyzmy. Pozwólmy więc decydować nastolatkowi nie jedynie o doborze dodatków, lecz wyraźmy również zgodę na to, ażeby to on decydował, który styl zapanuje w jego wnętrzu.

Doradzajmy, lecz nie decydujmy, nawet jeżeli wybory dziecka będą kolidowały z naszym smakiem. Pamiętajmy, że to właśnie dziecko będzie spędzało w tym pokoju większość swego czasu i to ono ma się czuć w nim dobrze.