W jaki sposób się przygotować do wizyty u kardiologa

25 listopada 2020 Off By admin
W jaki sposób się przygotować do wizyty u kardiologa
Choroby serca i naczyń krwionośnych zabijają w ciągu roku około 175 tysięcy Polaków. Jest to jedna z kluczowych przyczyn przedwczesnych zgonów w naszym państwie. Najprostszym sposobem na zapobieganie chorobom serca jest cykliczne badanie się oraz konsultacje ze specjalistą.

Do specjalisty kardiologa przychodzą ludzie z powodu rozmaitych niedomagań oraz nieprawidłowości. Do najczęstszych możemy zaliczyć między innymi: podniesione ciśnienie , spadek wydolności fizycznej, boleści w klatce piersiowej, poczucie nierównomiernego bicia serca, a dodatkowo zasłabnięcia.

Nie wahaj się i przeczytaj umieszczone tu uwagi na nasz temat (http://libeli.pl/etykiety-logistyczne-i-zabezpieczajace/). To zapewne okażą się godne Twojej uwagi dane – zwyczajnie kliknij tutaj.

Wizyta taka może odbyć się z inicjatywy samego chorego bądź po skierowaniu lekarza chorób wewnętrznych, a także każdego innego lekarza, który zwrócił uwagę na alarmujące oznaki ze strony układu krążenia.

O co zapyta nas specjalista w trakcie wizyty? Wizyta u lekarza rozpoczyna się z chwilą wejścia pacjenta do gabinetu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż już w momencie przekroczenia progu rozpoczyna się badanie. Medyk kieruje baczność na takie aspekty jak: stan odżywienia (nadwaga, niedowaga), sposób ruszania się (niedowłady, przemieszczanie się przy pomocy laski bądź też kul), komplikacje w oddychaniu (zadyszka, gwiżdżący oddech), odcień skóry buzi, drganie dłoni, wiek biologiczny, jaki dość często różni się od metrykalnego wieku chorego.

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Wszystkie te dane są nader istotnym fragmentem badania lekarskiego oraz stanowią jego pierwszy etap. Następnym jest rozmowa, która w języku medycznym nosi miano badania podmiotowego. Wywiad rozpoczyna się od wyjaśnienia przyczyny wizyty. Lekarz ( https://przychodniazycie.pl/317,Radiolog.html ) prosi o przedstawienie dolegliwości i niepokojących symptomów.

Później specjalista zadaje pytania dotyczące trybu życia, stosowanych używek (palenie papierosów, alkohol), wywiad rodzinny, to znaczy występowanie w rodzinie (ojciec, matka lub rodzeństwo) schorzeń układu krążenia, zgonów z powodu udaru), pobytów w szpitalu a także stosowanych farmaceutyków. Ważnym fragmentem wywiadu są też pytania dotyczące okoliczności występowania symptomów, częstotliwości, czasu trwania tudzież nasilenia.

Urządzeniem służącym dokładniejszemu badaniu serca jest tzw. kardiomonitor.