W jaki sposób ochronić psa przed eskapadami, a ogród przed uszkodzeniem

24 września 2018 Off By admin
W jaki sposób ochronić psa przed eskapadami, a ogród przed uszkodzeniem
Psy, choć dla wielu ludzi stanowią świetną pociechę i ochronę, umieją w ogrodzie być dużym utrapieniem. Czasem zwyczajny proces tresury psa może być się zawodny i wpuszczanie psa do ogrodu albo przed domem może skutkować połamanymi krzewami, rozgniecionymi kwiatami, zerwaną siatką bądź nawet atakiem na sąsiada.

Co więcej, niektóre psy mają też tendencję do ucieczki, na przykład podczas rui albo po przestraszeniu fajerwerkami w Sylwestra.

Jak zabezpieczyć się przed tymi niepożądanymi zdarzeniami? W dwudziestym pierwszym wieku są na to proste , jak również bardzo skuteczne sposoby – zdecydowanie należy do nich niewidoczne ogrodzenie dla psa (także pod nazwą elektryczny kojec), które jest metodą zupełnie niegroźną i nie naraża psa na spory dyskomfort.

pies pływający w wodzie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zasada działania tego kojca jest podobna do elektrycznego pastucha, ale jej działanie jest o wiele łagodniejsze i skoncentrowane tylko na psie. Polega na wstawieniu odpowiedniego przewodu na chroniony przed pupilem obszar, montażu nadajnika , jak również zakładaniu psu elektronicznej obroży . Kabel, w zależności od możliwości i upodobań właścicieli, może swobodnie leżeć na ziemi bądź być delikatnie przysypany, żeby nie psuł estetyki ogrodu. W chwili, kiedy pies (poznaj legowisko dla dużego psa od Dog Desing) przekracza wytyczoną granicę, proste oprogramowanie sprawia, że słyszy on z urządzenia ostrzegawczy dźwięk. Najczęściej wystarczy to do zniechęcenia psa przed dalszymi eskapadami. Jednak jeśli pies pomimo tego kontynuuje przekraczanie linii, obroża uwalnia lekki impuls powodujący krótkotrwałe napięcie mięśni zwierzęcia. Dzięki temu pies uczy się bezpiecznie wytyczonych mu granic bez wystawiania go zarazem na duży stres. Dlatego niewidoczne ogrodzenie dla psa czasem już po paru miesiącach może być zdjęte, ponieważ psy – jako inteligentne zwierzęta – uczą się, co im jest dozwolone.

Podobne sposoby są wykorzystywane w różnorodnych miejscach (jak przykładowo nowoczesne farmy) w celu uchronienia zwierząt gospodarskich – na przykład bydła (http://www.aquablendpolska.com/) – przed ucieczką lub zbłąkaniem się podczas wypasania bez narażania ich na znaczne nieprzyjemności.

Niewidoczne ogrodzenie dla psa, zwłaszcza atestowane, jest wprawdzie sporym wydatkiem, ale odpłaca się ono w postaci pięknego ogrodu, spokojnych sąsiadów i radosnego psa, który może biegać po wyznaczonym obszarze bez bycia uwięzionym na sznurze. Najlepiej kupować takie elektryczne kojce, które są markowe i polecane przed rzetelnych hodowców albo właścicieli psów – wówczas można być pewnym, że wszystko jest wykonane doskonale . Nierzadko można znaleźć dobrej jakości kojce w niebywale rozsądnych cenach – z tego względu warto sprawdzać oferty na stronach internetowych.