W jaki sposób można uzyskać wrażenie elegancji w naszych mieszkaniach?

20 grudnia 2021 Off By admin
W jaki sposób można uzyskać wrażenie elegancji w naszych mieszkaniach?
Pobudowaliśmy sobie już dom z nowoczesnych, eko materiałów. W ogrodzie pracuje pełną parą biologiczna oczyszczalnia, zbudowana za dotację z Unii. W sadku zasadzone piękne grusze i jabłonie. Pora zatem zająć się wnętrzem domu.

Do akcji wchodzi niewieści gust, mężczyzna na ogół swą pracę wykonał i pauzuje. Nie oznacza to, iż ten etap pracy jest łatwiejszy. Wybór stylu w którym umeblujemy nasz domek nie jest prosty. Należy dobrze przemyśleć tę kwestię.

Szafka z miejscem na posłanie dla kota

Autor: thedesignerpad.com
Źródło: thedesignerpad.com

Czy stawiamy na nowoczesny, ascetyczny w wyrazie styl? Czy też może olśniewa nas bizantyjski przepych? Żyrandole kryształowe? Niestety, nie jest to całkiem proste, nie można przesadzić, bo wynik może okazać się odwrotny od zamierzonego. Przesadnie duża liczebności kryształowych przedmiotów wywoła chaos. Polecamy włoskie nowoczesne meble. A przecież zamierzamy w swoim gniazdku wypoczywać. żyrandole (polecamy stylowe żyrandole) kryształowe nie nadają się do wszystkich pomieszczeń. Pamiętajmy, że wspomniane oświetlenie dobrze prezentuje się we wnętrzach dużych. Jeśli dysponujemy taką dużą bawialnią, możemy śmiało nabyć taki żyrandol. Wtedy starczy już tylko owalny stół, biały, haftowany obrus, krzesła bądź też wygodny komplet wypoczynkowy. W przypadku gdy mamy niewielkie mieszkanko a koniecznie pragniemy nasz dom zapełnić odrobinę elegancji, mamy w handlu kryształowe lampy, zacząwszy od tradycyjnych, do takich w kształcie lamp biurowych, aż po zwykłe plafony. Mają one tę zaletę, że pasują do mniejszych pomieszczeń. Jednakże tak samo jak w wypadku żyrandoli kryształowych, wytyczna powściągliwości obowiązuje także – malutka lampa kryształowa z pewnością przyda blasku wszelkiemu pomieszczeniu.

Wrażenie luksusu można uzyskać również w inny sposób w pomieszczeniach nieco mniej reprezentacyjnych, jednak przecież również istotnych (o ile nie bardziej niż salon). Mam tutaj na myśli dajmy na to kuchnię, która dla wielu ludzi jest centrum domu, jako że to dokładnie tutaj toczy się intymne życie domu. Wystarczy zastosować do dekoracji płytka włoska, które gwarantują bardzo wysoką jakość a także oryginalny design. Podobnie z łazienką – płytki włoskie dadzą nam oryginalny styl aranżacji wnętrz, a łącznie z lampami kryształowymi zapewnią efekt wytworności o o którym marzyliśmy.