W jaki sposób dopasować dekoracje mieszkania do stylowych mebli?

27 listopada 2021 Off By admin
W jaki sposób dopasować dekoracje mieszkania do stylowych mebli?
Kiedyś domy odgrywały przede wszystkim funkcję praktyczną: miało się w nich wygodnie mieszkać, a urządzenie wnętrz miało ułatwiać utrzymanie porządku. Aktualnie przywiązujemy niemałą uwagę do dekorowania wnętrz, łącząc ze sobą wspaniałe meble i niebanalne dodatki. Jak robić to umiejętnie, tak by otrzymany efekt był na czasie i tworzył wyjątkowy klimat?

Dziś wyjątkowo mile widziane w domowych pomieszczeniach są meble stylowe, a zatem nawiązujące do wybranego stylu historycznego, albo do określonego regionu geograficznego. Najmodniejsze są meble w stylu prowansalskim, odznaczające się wytwornością i lekkością stylu zarazem, meble w stylu skandynawskim, to znaczy tradycyjne i oszczędne formy, utrzymane w chłodnych kolorach oraz meble kolonialne, solidne, drewniane i zawierające w sobie nutę egzotyki.

mieszkanie

Źródło: flickr.com

Do mebli trzeba dopasować stosowne dekoracje, co w przypadku stylizowanych witryn i ław nie zawsze jest bezproblemowe. Warto sprawdzić: ​. Zanim zaczniemy nabywać dodatki dekoracyjne, określmy, w jakiej kolorystyce zamierzamy mieć utrzymane wnętrze. Dobrze jest wybrać dwa-trzy kolory przewodnie. Przykładowo do drewnianych, nieco surowych, mebli skandynawskich, świetnie będą pasować dodatki w zimnych odcieniach szarości i błękitu, a białe meble prowansalskie można bez obaw zestawić z lawendą i odrobiną wiosennej zieleni, która doda całości trochę energii.

kompas

Źródło: pixabay.com

Poza paletą kolorów, ważne są także używane desenie i surowce. Nawet najpiękniejsze meble stylowe utracą swój urok otoczone zbyt dużą liczbą pstrokatych dekoracji. Jeśli zamierzamy we wnętrzu wykorzystać jakiś wzór, najlepiej zdecydować się na jeden motyw: niech to będą drobne róże, idealnie harmonizujące ze stylem prowansalskim, lub orientalne wzory, pięknie uwydatniające egzotykę i szlachetność stylu kolonialnego.

Zastosowane dekoracje powinny także należeć do jednej kategorii stylistycznej: wiklinowy kosz kosze obrotowe do szafek narożnych skandynawski nie będzie dobrze wyglądać w połączeniu z żyrandolem w stylu glamour.

Skoro jesteś pewien, że ten temat jest dla Ciebie interesujący, to sprawdź, że także proponowana strona www posiada podobnie istotne wiadomości – wejdź tutaj.

Dobierajmy dekoracje pod względem stylu oraz materiału, z jakiego zostały zrobione. Warto sprawdzić naszą propozycję: . Surowce naturalne, takie jak drzewo, czy wiklina, należy łączyć z innymi naturalnymi materiałami, dla przykładu nowoczesne szkło dobrze komponuje się natomiast z plastikiem lub elementami ze stali nierdzewnej.