W jaki sposób być EKO? Parę prostych zasad

4 września 2020 Off By admin
W jaki sposób być EKO? Parę prostych zasad
Dzisiaj, żeby być eko, nie potrzeba zapisywać się do specjalnych organizacji, jeździć na manifestacje bądź wyruszać do państw proekologicznych.
Sama możesz zatroszczyć się o to, by twój dom, twoje otoczenie a także rodzina było przyjazne dla środowiska.

kontenery na śmieci na posesji

Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób? Oto nieco nieskomplikowanych pomysłów, jakim sposobem oszczędzić nie tylko środowisko, ale również kilka złotych. Najlepsze w owych regułach jest to, że może je stosować każdy, bez względu na swój wiek, punkt zamieszkania czy też wielkość zarobków.
garderoba

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Rower w miejsce czterokołowca.

Jeśli chcesz w większym stopniu zbadać omawiany tu problem, to kliknij ten link. Bez strachu, to wiarygodny link – są tam zajmujące informacje.

To zasada, działa nie wyłącznie na środowisko (dlatego że nie wydzielasz szkodliwych spalin swoim autem) ale także na Twą formę. Bawełniana torba w miejsce popularnych reklamówek to też dobry pomysł. Zapamiętaj, jeśli eko torba, to jedynie składana oraz za każdym razem w miej ją przy sobie. Braterstwo z secondhandem. Nie do końca przekonanym do sklepów z odzieżą używaną rekomenduję wymianę kreacjami z przyjaciółkami. Zaaranżowanie takiej ciuchowej wymiany to nie wyłącznie mnóstwo zabawy lecz również opcja pozbycia się starych, za ciasnych, niechcianych przez nas ciuszków, które niepotrzebnie zalegają w garderobie. Następna eko reguła – resztki do chłodziarki, nie do kosza. Gotowany kurczak z zupy jest przepyszną bazą do sałatki, a pozostałości chleba lądują w zamrażalce.

Fascynuje Cię ten temat? Jeżeli tak, to pod tym linkiem odnajdziesz podobne pasjonujące dane, których nie stracisz z pamięci długo.

I za każdym razem znajdzie się skory, ażeby to zjeść bądź przeistoczyć na jakąś szybką przekąskę np. grzanki. Pojemniki na segregację odpadów. Mimo, iż nie przed wszystkimi blokami stoją zbiorniki na papier bądź plastykowe butelki, możemy samemu się pofatygować do skupu i sprzedać makulaturę, butelki, puchy.

Chociaż niewiele zarobimy, lecz to naprawdę przysłuży się środowisku. Dodatkowo, możemy napisać list do administracji bloku, prezesa czy organu odpowiedzialnego za segregację śmieci, z prośbą o ustawienie odpowiednich zasobników.