Urządzamy małą łazienkę

24 września 2018 Off By admin
Urządzamy małą łazienkę
Aranżowanie niedużej łazienki to nie lada wyzwanie. W czasie aranżacji warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, dzięki którym optycznie powiększysz małą łazienkę. Ograniczony metraż pomieszczenia stanowi na ogół nie lada wyzwanie w czasie aranżacji przestrzeni, natomiast wykorzystanie kilku nieskomplikowanych rozwiązań może znamiennie wpłynąć zarówno na wizualną, jak też na funkcjonalną stronę łazienki. Oto sprawdzone sposoby, dzięki jakim wizualnie zwiększysz nieduże pomieszczenie łazienki.

linkuję

Autor: Joost Rooijmans
Źródło: http://www.flickr.com

Idealne dopasowanie światła to jeden ze sposobów optycznego powiększenia niewielkiej łazienki. Należycie dobrana temperatura jak też barwa światła sprawią, że wnętrze będzie wyglądać przestronnie oraz schludnie. Prócz centralnego źródła światła dobrze jest zadbać o reflektory punktowe, zamontowane bezpośrednio ponad strefą umywalkową. W wizualnym powiększaniu niedużej łazienki (zobaczysz tu) sporą rolę grają odpowiednio dobrane materiały.

Planując pomieszczenie dobrze jest używać jasne a także chłodne barwy takie jak: biel, szarości, błękitny lub róż. Tego typu kolory zastosowane w trakcie wykańczania ścian a także podłóg dadzą odczucie „oddalenia”, co umożliwi pozyskanie dodatkowej głębi. W trakcie aranżacji łazienki wskazane jest zwróć baczność na rozmiar płytek. We wnętrzach o niedużym metrażu rewelacyjnie sprawdzają się te w większym formacie. W przypadku modeli prostokątnych, poziome położenie płytek optycznie powiększy łazienkę. Położenie pionowe sprawi z kolei, iż wnętrze wydawać się będzie bardziej wysokie. Oprócz odcienia oraz ułożenia ważną materią jest także połysk płytek. Sprawdź więcej: materiałów które odbijają światło jest powszechnym podejściem w niewielkich łazienkach. O błyszczącą powierzchnię zadbaj również w czasie doboru mebli. Znakomicie sprawdzą się szafki z połyskującą powłoką lakieru, które będą odbijały światło. Całość wyposażenia idealnie uzupełni szerokie lustro – dodaj serwis do stron zaufanych -, które dodatkowo wizualnie powiększy powierzchnię łazienki.

wanna

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland

Przez wzgląd na niedostatek przestrzeni częstą praktyką jest montowanie prysznica zamiast wanny. Aby ustrzec się wzrokowego podziału pomieszczenia postaw na przejrzysty wariant oszklony, najodpowiedniej bez brodzika. Wsparciem mogą posłużyć ci specjalistyczne czasopisma w jakich odnajdziesz skończone projekty łazienek.