Technologie nanoszenia druku na tkaninach

11 sierpnia 2019 Off By admin
Technologie nanoszenia druku na tkaninach
T-shirty z inskrypcjami już od lat 60-tych ubiegłego wieku stanowią doskonałe medium służące wyrażaniu swych koncepcji i opinii. Od tego czasu techniki umożliwiające napisy na koszulkach czy materiałach nadzwyczaj się rozwinęły.

Niżej opiszemy najnowsze i najbardziej popularne metody nanoszenie inskrypcji na materiały.

t-shirt

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Sitodruk – najdawniejsza metoda zdobienia konfekcji wywodząca się z tak zwanego malowania szablonowego, jakie było znane już w zamierzchłych Chinach a także Japonii. Dzięki owej technice graficznej zdołamy realizować wielobarwne nadruki na syntetyku, tkaninie i papierze.

Nie wahaj się! odwiedź nasz oryginalny tekst i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To istotne, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Tego typu drukowania nieodzowna będzie maszyna do sitodruku. Metoda owa polega na przenoszeniu wzoru za pomocą matrycy przypominającej siatkę. W miejscach otworów przeciska się farbkę, a później przenosi ją na materiał.

Technologia powielania obrazków sposobem sitodruku (oprócz szablonów, jest najprostszym sposobem na rozprzestrzenienie plam barwy na półprodukcie o płaskiej nawierzchni.

Wyróżnia się ona wysoką rozdzielczością, całkowitym kryciem odcienia, odwzorowywaniem skomplikowanych wzorów, dużą szybkością druku i niezwykle wyrazistymi i nasyconymi kolorami. Co więcej jest to wodoodporna, interesująca cenowo, odporna na czynniki pogodowe oraz opłacalna w dużych nakładach metoda nadrukowywania, jaka posiada dużą wytrzymałość mechaniczną (przeczytaj na stronie). Nastręcza jednakże konieczności przygotowania sita jak też jest nieintratna dla małych nakładów.

Termotransfer – technika wykonywania nadruku, która polega na termicznym wgrzaniu w wybrany materiał wcześniej przygotowywanej grafiki pokrytej spoiwem. Kształty nanosi się przy pomocy wzorników lub urządzeń służących do masowego powielania.

Czyżbyś miał ochotę otrzymać więcej wiadomości na ów interesujący temat? Szukasz detali? Więc naciśnij i sprawdź (http://manewr.eu/nauka-jazdy-warka/) – następne artykuły oczekują na Ciebie.

Termonadruk stanowi dość prosty w przygotowaniu sposób nadruku na tekstyliach, umożliwiający dokonanie małej ilości kopii i pełne krycie barwą. Inskrypcje wykonane ową techniką cechują się znaczną, fotograficzną jakością, a także dużą odpornością. Termodruk jest opłacalny przy średnich lub dużych nakładach oraz często stosuje się go w przemyśle marketingowym. Tego typu metodę stosujemy wtedy, gdy niewykonalny jest sitodruk ze względu na układ przedmiotu (np. czapka).