Szukasz smacznego wina na spotkanie towarzyskie? Zaserwuj rodzime wina

12 maja 2021 Off By admin
Szukasz smacznego wina na spotkanie towarzyskie? Zaserwuj rodzime wina
Przyjęcia są idealną okolicznością do wypełniania toastu pysznym alkoholem. Choć naszych rodaków można zaliczyć do amatorów mocnych alkoholi, największym zainteresowaniem podczas przyjęć cieszą się piwo i wódka, a spożywanie win do tej pory okazywało się rzadkością.

stojak na wino

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl

Pomyślnie powoli się to zmienia i nasi rodacy zaczynają doceniać smak dobrego wina, szczególnie, że nie są zmuszeni już sięgać po zagraniczne napitki. Coraz większą popularnością raduje się polskie wino.

Zaserwuj właściwe wino

Miłośnicy win przeważnie sięgają po wina sprowadzane z zagranicy: Francji, Gruzji, Argentyny czy Hiszpanii. Wiąże się to z faktem, że tradycja wyrabiania wina w Polsce bywała przez długi czas zaniedbywana, powszechna była też opinia, że w naszym kraju jest zbyt chłodno na uprawianie odpowiedniej winorośli. Dzisiaj jednak polskie winiarstwo ma swoje odrodzenie, winnic przybywa dosłownie w calutkim kraju oraz coraz częściej można nabyć polskich win. Asortyment polskiego wina jest naprawdę różnorodny, spotkamy tu wino białe, czerwone i różowe.

Polskiego trunku nie zakupisz w typowym sklepie

Polskie wina nie bywają wytwarzane w tak wielkich ilościach, by wypłynąć na szeroki rynek, jednakże zdobywają coraz znaczniejszą popularność. Nie brakuje osób, które cenią krajowe napitki i z ochotą kupują polskie wina (wizytówka firmy Winnica Dwie Granice). Polskie wino najczęściej można zakupić w wytwarzającej je winnicy lub w punktach, których domeną jest dystrybucja krajowych win.

Wino i ser na francuski wieczór

Autor: MSM MOŃKI
Źródło: MSM MOŃKI
Napitki te bywają trochę droższe niż typowe wina, jakie możemy odnaleźć na półkach sklepików monopolowych, przez co bywają asortymentem dla smakoszy i klientów świadomych, którzy nie potrzebują pierwszej lepszej butelki lecz wino odpowiednio dopasowane do okazji.

A może odwiedzisz winnicę?

Polskie winnice są naprawdę ciekawym obiektem do zwiedzania, dobrze jest więc wybrać się na pasjonującą wycieczkę połączoną z degustacją wina. Na miejscu można zaznać niezwykłego klimatu, zobaczyć, jak powstaje polskie wino – www.winnicadwiegranice.pl/u butelki doskonałego trunku. To doskonała opcja dla osób, które interesują się tradycją winiarstwa, jak też są smakoszami wina.