Szkło w naszych wnętrzach – kilka zdjęć

8 sierpnia 2020 Off By admin
Szkło w naszych wnętrzach – kilka zdjęć
O szklanych domach już czytaliśmy prawie sto lat temu, więc jesteśmy świadomi ich symboliki wspanialszego świata. Jednak jeśliby tak marzenie przemienić w rzeczywistość? I pokusić się o szklane schody?

szkło w praktyce

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Nie obawiajmy się nowych rozwiązań! Technologia w ostatnich latach potrafi bardzo dużo i coraz więcej, dlatego też nie przekreślajmy szkła jako surowca do tworzenia nawet tak niezwykłych konstrukcji jak schody . To kwintesencja minimalizmu i dobrego stylu.
Jeżeli posiadamy obawy dotyczące pęknięć, porysowań, oraz tego że nasze schody okażą się śliskie – istnieją argumenty przemawiające za tym abyśmy się ich pozbyli.

Lęk zniszczeniem?

Na pierwszy rzut oka kruche szkło posiada wiele możliwości wykorzystania i potrafi niejednego z nas zadziwić swoją niezwykłą wytrzymałością i trwałością.
Montowane na niesamowicie solidnej stalowej konstrukcji stopnie szklanych schodów wykonuje się z potrójnej warstwy klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła obliczana jest indywidualnie, w stosunku do wielkości tafli. Ma więc nadzwyczaj wysoką odporność na pęknięcia – jest wręcz niezniszczalne.

Wręczamy Ci dostęp ekstra (https://www.vitrintec.pl/) do nowych treści, jeśli wpisy opisane na tej stronie bardzo Cię porwały. Zatem nie czekaj!

Czy porysują się?

Owszem, podobnie jak drewno. Jednak powierzchnia stopni szklanych jest pokryta warstwą jak najbardziej chroniącą przed porysowaniem. Sposób? Od czasu do czasu nanieśmy specjalnie przeznaczony specyfik na nasze schody – ich powierzchnia odzyska wtedy swój wcześniejszy blask.
Jeżeli schody będą używane przez dzieci lub w strachu przed poślizgnięciem, w centralnych miejscach (na krawędziach stopni) możemy położyć paski antypoślizgowe z matowej farby położonej metodą sitodruku. Działanie to da nam odpowiednią szorstkość i przyczepność. Ażurowe paski będą prawie niewidoczne i nie zakłócą przejrzystości konstrukcji. Pamiętajmy, że schody kamienne lub drewniane mogą być równie śliskie, jak te ze szkła.

Jeśli jednak nie na sto procent jesteśmy przekonani o swoim wyborze – pójdźmy na kompromis. Szklana balustrada (pozostałe informację dostępne będą tu) , która z jednej strony da nam bezpieczeństwo i wygodę, a z drugiej – nada uroku, otwartości wnętrzu i maksymalnie je doświetli będzie najlepszym rozwiązaniem.

Końcowy efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania!