Szkło w naszych wnętrzach czyli jak połączyć funkcjonalność z estetyką? Nim zdecydujesz sprawdź nasze podpowiedzi

28 kwietnia 2021 Off By admin
Szkło w naszych wnętrzach czyli jak połączyć funkcjonalność z estetyką? Nim zdecydujesz sprawdź nasze podpowiedzi
Jeśli uważasz, że płytki w Twojej kuchni są niewystarczająco za nudne – sugerujemy abyś zastąpił je szklaną taflą. Szkło w kuchni to ostatni, obowiązujący trend. Pomysł ten, w szczególności sprawdzi się w niewielkiej kuchni, gdyż optycznie nada większej przestrzeni naszemu wnętrzu.
Jest to idealne rozwiązanie do otwartej kuchni, ponieważ kuchnie takie wymagają większego zdyscyplinowania w aranżacji i dobieraniu wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od płytek ceramicznych, stad pasuje do otwartej kuchni, nie kolidując przy tym z resztą domu.

kuchnia

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło (sprawdź więcej) w kuchni oprócz swych walorów estetycznych daje nam także wartości praktyczne, co w owym wnętrzu ma duże znaczenie. Wiadomo, w kuchni ciągle coś chlapie i nietrudno o ubrudzenia. Wtedy właśnie sprawdza się połączenie praktyczności z estetyką. Dzięki hartowaniu, szkło jest na tyle solidne, że możemy umieścić je przy płytach grzewczych i kuchenkach gazowych. Na życzenie można przygotować otwory pod gniazdka elektryczne. Więcej pod adresem.

Wejdź na następną stronę – w niej czeka na Ciebie kompleksowy opis (https://sklep.doko.pl/pl/p/Inwerter-jednofazowy-S1500-FOXESS/34336) interesującego tematu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Montaż

Zamontowanie nad blatem szklanej tafli w zależności od od naszych upodobań zapewni nam różny efekt. Szkło niebarwione ukaże nam fakturę ściany – mogą to być na przykład surowe cegły lub barwne ściany, natomiast szkło bez połysku będzie neutralnym wykończeniem. Polakierowane lub zabarwione da gładką płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję swoistego obrazu. Należałoby jednak zawsze pamiętać o zabezpieczeniu przestrzeni między szklaną taflą a ścianą, po to by uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń. Materiałem uszczelniającym może być silikon ewentualnie elastyczne podkładki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełnią powstałe szczeliny. Wśród nowości pojawia się szkło z zamontowanymi diodami i antybakteryjne.

O dobrodziejstwach kabin prysznicowych każdy z nas wie, ale zdajemy sobie z nich sprawę szczególnie rano, gdy szybki prysznic orzeźwia nas i ładuje pozytywną energią na cały dzień. Kabina prysznicowa jest znakomitym dodatkiem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, nie pozbawiając nas przy tym przestrzeni.

Wiele modeli zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie mają pojęcia. A warto się nimi zainteresować, gdyż mają one znaczny wpływ na wygodę w użytkowaniu, np. na bezproblemowość utrzymania kabiny w czystości. Wybór kabin jest tak szeroki, iż zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, więcej na .