Szkło jest materiałem często stosowanym przez architektów do aranżacji wnętrz. Idealnie sprawdza się w domu, biurze lub obiektach użyteczności publicznej

20 września 2020 Off By admin
Szkło jest materiałem często stosowanym przez architektów do aranżacji wnętrz. Idealnie sprawdza się w domu, biurze lub obiektach użyteczności publicznej
Szkło jest materiałem coraz częściej używanym przez architektów do aranżacji wnętrz. Idealnie sprawdza się w domu, biurze bądź obiektach użyteczności publicznej. Jeżeli zdecydujemy się na ten typ wykończenia, musimy jednakowoż pamiętać o kilku sprawach.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło dekoracyjne świetnie sprawdza się jako elewacja (zobacz: fasady wentylowane) ścienna. Można dzięki niemu uzyskać bardzo duże, jednolite powierzchnie o ciekawym wyglądzie. Daje to olbrzymie możliwości aranżacji, indywidualne w przypadku każdego projektu Chcesz kupić szkło dekoracyjne?.

Intryguje Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to poznaj ten unikalny serwis (https://www.hyzynski.pl/oferta/stopnie-blokowe/). Zgłębisz tam materiały, które okażą się dla Ciebie absorbujące.

Obecnie zasłużoną popularnością cieszą się zdjęcia laminowane w szkle. Zazwyczaj stosuje się do tego szkło bezbarwne typu float bądź optiwhite, które jest wskazane osobom, dla których precyzyjne odwzorowanie Kolorów jest istotną kwestia. Zwykła szyba może nie zaoferować zadowalającego efektu, gdyż jasne kolory, a zwłaszcza biały zostaną przyciemnione i nabiorą zielonego odcienia. Niezależnie jakie szkło wybierzemy, powinniśmy zdecydować, czy chcemy kupić szkło z montażem. Jeśli dopłacimy za montaż, to w zasadzie nie musimy się o nic martwić. W przeciwnym wypadku musimy wykonać pomiary we własnym zakresie, kontrolując przy tym, czy wszystkie kąty są proste i pamiętając o pozostawieniu 2-3 mm luzu z każdej strony. Przy samym montażu musimy zachować wielką ostrożność, ponieważ szkło łatwo się tłucze, szczególnie na krawędziach i w narożnikach. Ostrożność należy zachować także w trakcie transportu – szyby odstawiamy zawsze na miękkiej materiale, jak na przykład: drewno, guma, korek bądź styropian. Powierzchnię szkła należy także chronić przed wszelakimi zarysowaniami.

Podsumowując w ostatnim czasie szkło znajduje coraz większe zastosowanie przy aranżacji wnętrz naszych domów, biur, czy nawet obiektów użyteczności publicznej . Musimy jednak pamiętać, iż jest to materiał bardzo efektowny, ale również bardzo delikatny, dlatego należy go stosować z największą starannością.