Szafa umieszczona pod schodami – interesujące sposoby na oszczędzenie miejsca

10 lipca 2021 Off By admin
Szafa umieszczona pod schodami  – interesujące sposoby na oszczędzenie miejsca
Po wybudowaniu wymarzonego domu, musimy nam odpowiednio wykończyć przestrzeń. Często mamy do dyspozycji jeszcze poddasze, które adaptujemy na część mieszkalną. Dlatego mamy także schody prowadzące na piętro. Pod nimi znajdziemy przestrzeń, którą z powodzeniem możemy wykończyć jako szafę.

szafka pod schodami

Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowanie przestrzeni pod schodami jest ciekawym pomysłem szczególnie, gdy nasz dom nie jest duży, i nie wybraliśmy projektu z podpiwniczeniem. Szafę, którą stworzymy pod schodami możemy wtedy wykorzystać jako domową spiżarnię, bądź miejsce przechowywania narzędzi. Od nas zależy, czy wykonamy ją sami, czy zamówimy profesjonalistów, którzy wymierzą i dokładnie zaplanują jej wnętrze. Funkcjonalna szafa (szafa przesuwna młodzieżowa) pod schodami to metoda na oszczędzenie miejsca w naszym domu.

szafki

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Markety budowlane i wnętrzarskie pozwalają nam jednak w tym momencie możliwości zrobienia takiej szafy samodzielnie. Wystarczy dokładnie wymierzyć środek, zastanowić się jakie chcemy w środku mieć rodzaje szafek, drążków, bądź szuflad do wykorzystania. Każdą z półek rozrysowujemy na osobnej kartce, myślimy jakich haków i podpórek do podwieszenia będziemy potrzebować. Później idziemy do sklepu z płytami drewnianymi bądź pilśniowymi i zamawiamy konkretne elementy. Dokupujemy śruby calowe i inne metalowe elementy, które posłużą nam do montażu półek w środku. Najcięższe będzie odpowiednie zaprojektowanie drzwiczek do szafy. Tu radzimy poradzić się fachowca.

Sklepy z materiałami do wykończenia wnętrz mają sporą gamę różnorodnych segregatorów do szaf. Dzięki temu wystarczy nam w środku zwykły drążek, na którym możemy powiesić tekstylne półki – znajdziemy wersję rozmiarowo do przechowywania butów, bluzek, spodni… Do wyboru, do koloru. Polecamy także kupić w pokrowce na porządniejsze wierzchnie odzienie – będą niezwykle idealne przy przechowywaniu płaszczy, do których lubią przyczepiać się różnego rodzaju nitki.