Stosuj szklane elementy w swoim wnętrzu, są estetyczne i funkcjonalne!

7 lipca 2022 Off By admin
Stosuj szklane elementy w swoim wnętrzu, są estetyczne i funkcjonalne!
W projektowaniu domów bez przerwy szuka się artykułów i tworzyw, które zapewnią świetne wrażenia estetyczne, a zarazem nie ograniczą komfortu danych pomieszczeń. W ostatnich latach bardzo popularnym materiałem stało się szkło. Stosuje się je jako część wyposażenia, jak również jako ozdoby. Czy jednakże szkło może być nie tylko ładne, ale również wygodne i funkcjonalne? Okazuje się, że tak!.

Szkło gięte używane przy produkcji mebli

Lustro

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło wygląda nad wyraz szykownie i elegancko, nic dziwnego więc, że w sklepach meblowych pokazuje się coraz więcej produktów z tego materiału. Spotykamy szklane blaty etażerek i ław, szklane regały i wyposażenie kuchni i łazienek. Coraz częściej dostrzec można również wyroby ze szkła giętego. Współczesna technologia pomaga wydobywać z tworzywa to, co posiada najlepszego: piękno, trwałość i funkcjonalność. Korzystając z oferty przedsiębiorstw wyrabiających meble ze szkła giętego, można zaopatrzyć swoje mieszkanie w szykowne stoły, biurka, regały, a nawet umywalki czy podstawy pod książki. Prezentują się one doprawdy wspaniale.

Zadbaj o oprawę dla swego paleniska Kominki stają się coraz modniejszym wyposażeniem polskich domów, w chłodne wieczory doskonale dogrzewają pokoje, jak też pomagają uzyskać we wnętrzu miły klimat. Jednak w dni, gdy paleniska nie są w użyciu, nie wyglądają one zbyt estetycznie. Pomyślnie jest na to rada. Coraz więcej osób decyduje się zamontować osłonę ze szkła kominkowego mirror image . Kiedy kominek pozostaje nieużywany, palenisko kryje się za taflą przypominającego lustro szkła, ale gdy jedynie pokażą się płomienie, szkło robi się przezroczyste i gwarantuje doskonałe wrażenia wizualne.

W kuchni też spotykamy szkło
Warto wiedzieć, jaki potencjał drzemie w szkle, które stosuje się w kuchni. Szkło bywa głównie osłoną dla urządzeń grzewczych, jak piekarniki lub kuchenki. Nowoczesne technologie jak pyroliza to gwarancja komfortu połączonego z wygodą zachowania w czystości. Za sprawą takich technologii, jak wspomniana pyroliza, nieprzyjemne szorowanie piekarnika nie sprawia już trudności. Oczywiście nie oznacza to, że można zrezygnować z zupełnego mycia piekarnika, jednakże po wykorzystaniu programu pyrolizy wystarczy usunąć resztki papierowym ręcznikiem, co jest szybkie i wygodne.