Sprytne pomysły na aranżację nieogromnego mieszkanka

24 kwietnia 2020 Off By admin
Sprytne pomysły na aranżację nieogromnego mieszkanka
Powierzchnia 40-metrowego mieszkania musi być przede wszystkim bardzo dobrze zaaranżowana.
Powinniśmy zatem zrezygnować z ogromnych staroci na rzecz przestronnych a także niezwykle funkcjonalnych modułowych mebli.

meble na zamówienie

Autor: godlesso
Źródło: http://www.flickr.com
Modułowe półki a także regały możemy dowolnie z sobą zestawiać, tworząc zabudowę meblową świetnie dostosowaną do danego mieszkania.

Masz zamiar odnaleźć inne tego rodzaju artykuły? Jeśli tak, ta wskazówka z witryny jest godna polecenia, ponieważ odnosi się do podobnej tematyki.

Podobnie sprawa się ma ze strefą wypoczynkową. Współczesne modułowe narożniki są zbudowane z ruchomych fragmentów i wyekwipowane w komfortowe pufy, podgłówki albo podłokietniki. Pamiętaj, że w małym mieszkaniu warto wykorzystać każdy zakamarek. O ile dysponujesz ścienną wnęką, wkomponuj w nią przestronną szafę, jeżeli brakuje Ci powierzchni na stolik – wybierz składany blat przykręcony do ściany. Warto zainwestować w meble na zamówienie, bowiem dzięki nim Twe mieszkanko zyska na ergonomii.

Nieduże mieszkanko powinno być podzielone na czytelne strefy, dzięki temu daleko prościej będzie Ci utrzymać w nim ład. Zatroszcz się o kącik jadalniany scalający aneks kuchenny oraz strefę wypoczynku, biurko do pracy odseparowane od reszty pokoju dziennego niedużym regałem, toaletkę wyposażoną w praktyczne półeczki stojącą w narożniku alkowy. Dzięki owym podziałom błyskawicznie staniesz się kapitanem swojego niedużego mieszkanka.

W zapanowaniu nad bezładem pomogą Ci sprytne systemy porządkowania przestrzeni – organizery oraz kosze, jakie można ukryć w szafie wnękowej, łóżko z pojemną skrzynią czy niebanalna stara skrzynia. Czasem, by nieduże mieszkanie (zobacz promocję na archicom mieszkania krzyki wrocław) nabrało lekkości, należy usunąć niewielki fragment ściany, albo ściągnąć któreś z wewnętrznych drzwi.