Spóźniony lot zadośćuczynienie, odszkodowania dla pasażerów

6 maja 2021 Off By admin
Spóźniony lot zadośćuczynienie, odszkodowania dla pasażerów
Kiedy ruszamy na lotnisko liczymy na to, że wszystko będzie się działo w odpowiednim czasie. Zresztą często pojawiamy się na lotnisku ze sporym wyprzedzeniem, więc oczekiwanie z powodu jakiś opóźnień często doprowadza nas do frustracji. Nie chce nam się długo czekać. Niestety często brak jakiś konkretnych informacji dotyczących tego jak długo dany lot się opóźni i w sumie nie mamy pojęcia, co w ogóle ze sobą robić. Dlatego opóźniony lot, odszkodowanie za opóźniony lot musimy dostać.

poczekalnia na lotnisku

Autor: Jack Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli opóźnienie jest większe aniżeli 2 godziny przewoźnik musi powinien zadbać o jedzenie i picie dla pasażerów, poza tym, jeżeli wyjdzie na to, że lot nie odbędzie się danego dnia, a przewoźnik nie uprzedził nas o tym z wyprzedzeniem, wtedy pasażerowie powinni mieć zarezerwowany motel. Odszkodowanie za spóźniony lot to opcja dla każdego, więc nie zapominajmy, żeby wyegzekwować je od linii lotniczych. Jeżeli jednak opóźnienie będzie oscylowało w granicach kilku lub kilkunastu minut, to nie dostaniemy odszkodowania. Wiadomo, że bywają sytuację, których nie da się przewidzieć, więc do 2 godzin opóźnienia uznaje się za dopuszczalne . Chociaż każdy, kto czekał tyle na lotnisku wie, że nie jest to super sprawa, zwłaszcza, gdy musimy czekać z małym dzieckiem. Wtedy sytuacja jest naprawdę nieciekawa. Skoro dorośli są zdenerwowani i nie wiedzą, co ze sobą zrobić, to co dopiero jakiś maluch.

Przepisy związane z liniami lotniczymi:

samoloty

Autor: Junpei Abe
Źródło: http://www.flickr.com

Prawda jest taka, że najistotniejsze dla wszystkich pasażerów jest przybycie w wybrane miejsce w bezpieczny sposób i na czas. Kiedy lecimy i zjawiamy się w określonym miejscu, w przewidzianym czasie, to po prostu zmierzamy dalej nie zastanawiając się nad niczym, co z liniami lotniczymi związane.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej czapka z własnym haftem tutaj, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Ale, gdy coś się dzieje nie do końca po naszej myśli sprawdzamy odszkodowania lotnicze. Kiedy wychodzi na to, że nasz bagaż zaginął, kiedy jesteśmy zmuszeni czekać cztery godziny na lot, gdy wychodzi na to, że niby mamy bilet i rezerwację, ale system nie jest w stanie tego odczytać itp.. Wtedy rozmyślamy, co dalej. Jeśli myślimy o odszkodowaniu to w różnych wypadkach możemy się o nie starać, ale bywa i tak, że możemy ich nie otrzymać (poznaj więcej). Bardzo dużo jest zależne od linii lotniczej z usług, której korzystaliśmy.

Zaciekawił Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to zobacz także uwagi z serwisu (https://stern-przysiegly-holenderski.pl/), ponieważ one również tyczą się podobnej problematyki.

Warto, więc przed lotem sprawdzić ogólne zasady panujące u przewoźnika, z którym mamy zamiar unieść się w powietrze.